• 20 Şubat 2017, Pazartesi

İşin aslı nedir, kim açıklayacak?

Aydın gündemi bir süredir internet sitelerindeki kaset haberleri ile meşgul oluyor. Kimin, kime nasıl haberler yaptırdığı, kimin bu haberler karşılığında menfaat sağladığına dair ses kayıtları haber sitelerinde peş peşe yayınlanıyor.

Öncelikli şunu söylemek istiyorum. Eğer bir gazeteci menfaat karşılığında haber yapıyor, menfaat karşılığında bir zümreyi arkasına alarak karşısındakileri karalama kampanyası içerisinde oluyorsa o gazeteci değil, tetikçidir. Eline silah alıp birini vurmak ile kalemini alıp karşındakini karalamak arasında hiçbir fark yoktur. Hele gazeteciyim diye geçinip, kalemini menfaat çerçevesinde kullanıyorsa o kişiye gazeteci değil, kiralık tetikçi demek gerek.

Bu işin bizim mesleğimizi ilgilendiren kısmıydı. İşin bir de diğer kısmı, diğer boyutu var. Ortalıkta ses kasetleri dolaşıyor, altı yüz, yedi yüz kasetten söz ediliyor. Kasetlerdeki sesler Aydın’da işlerin ne kadar pis ve çirkin bir biçimde yürütüldüğünü ortaya seriyor. Gelin görün ki, ses kasetlerinin muhataplarından ya da muhataplarının üstlerinden bu konularla ilgili tek kelime yok.

Ne oluyor?

Kim neden susuyor?

Bu kasetlerde söylenenler gerçek mi?

Eğer ses kasetleri gerçeği yansıtıyor ise ilgili makamlar hala niye bekliyor?

İşin aslını öğrenmek istiyoruz. Ben gazeteci olarak, mesleğe kırk yılını vermiş biri olarak işin aslını öğrenmek istiyorum. Aydın halkı işin aslını öğrenmek istiyor. Ama işin aslını kamuoyuna, Aydın Halkı’na açıklayacak olanlar susuyor. İşin aslını ne zaman zaman Aydın Halkı’na açıklayacaksınız?

Merak ediyorum, bu işin aslı nedir, kim açıklayacak?

Sahi işin aslı nedir?

İşin aslını kim açıklayacak? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 8 Sağanak yağışlı
Yarın: 16/12 Sağanak yağışlı