• 20 Mart 2013, Çarşamba

Gönüllerde Efeler Belediyesi


Yerel seçimler yaklaştıkça gönüllerde yatan aslanlar birer birer su yüzüne çıkıyor. Her yiğidin gönlünde bir aslan yatar sözünde olduğu gibi, siyasetle uğraşanların da gönlünde bir aslan yatıyor mutlaka. İşte o aslanlar seçimler öncesinde önce kulislerde ortaya çıkıyor, sonra da aday adaylığı sürecinde netlik kazanıyor.
Şimdilerde kimin gönlünde hangi aslanın yattığı aslında biraz fulü bir görüntü arz ediyor. Zira seçime altı adan fazla bir süreç var. Bu süreçte, özellikle siyasette, köprülerin altından çok su akar. ‘Bu hamur çok su götürür’ söyleminde olduğu gibi, önümüzdeki süreç daha birçok ismin ortaya çıkmasına ya da ortadaki isimlerin kenara çekilmesine neden olacak bir süreç.
İlk kez Bütünşehir olarak belediye başkanı seçecek olan Aydın’da gönüllerdeki yatan aslan aslıda yeni kurulacak Efeler Belediyesi’ne doğru şekilleniyor. Büyükşehir Belediyesi için henüz kimseciklerden ses çıkmıyor. Kulislerde de bu yönde söylemlere rastlamak olası değil. Daha çok alt kademe belediye olan Efeler Belediyesi için isimler kulislerde dolaşmaya başladı.
Büyükşehir Belediye Başkan adayı hemen hemen kesin gibi görünen CHP’de Efeler Belediyesi için hesaplar diğer partilere oranla daha fazla yapılıyor. Bu anlamda da CHP kulislerinde konuşulan da Efeler Belediye Başkanlığı için aday olması beklenen isimler oluyor.
CHP’nin Efeler Belediyesi Başkan adaylığı gönlünde yattığı düşünülen ve kulislerde dillendirilen isimler arasında Mustafa Müftüoğlu’nun yanı sıra birkaç isim daha sayılıyor. Onlardan biri şu anda İl Başkanlığı görevini yürütmekte olan Barkan Kalınomuz olarak ifade edilirken, bir diğer ismin de Belediye Meclis üyesi olan ve son meclis toplantısında Başkan Vekilliği görevine getirilen Altan Güney’in Efeler Belediye Başkanlığı’na aday olabileceği ifade ediliyor.
Dedik ya, bunlar kulislerde konuşulanlar. Henüz hiç kimse çıkıp ‘evet ben Efeler Belediye Başkan adaylığını düşünüyorum’ demiş değil. Zamanla kulislerde konuşulanların ne kadar gerçek, ne kadarı kulislerin ürünü olduğunu da göreceğiz. Bir gerçek var ki, gönüllerde yatan aslanın Büyükşehir’den çok Efeler Belediye Başkanlığı olduğu. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu