• 21 Ekim 2017, Cumartesi

Nöbet değişimi

Yola çıkılan enerji ve güç ile yolun ilerleyen bölümlerinde gösterilen enerji ve güç aynı olmayacaktır. Hele topluma hizmet için var olan siyasi partilerde ve o partilerde ve partilerin aracılığı ile alınan görevlerde bu yorgunluk elbette daha fazla hissedilecektir.

İşin adında hizmet var ise, o zaman daha bir yenilenmeye, yorgun kadroların yerine yeni, dinamik ve genç kadroların gelmesi daha kaçınılmaz olmaktadır. Bir kadronun, bir ekibin, bir kişinin yapmak istedikleri en fazla iki dönem canlı ve heyecanlıdır. İkinci dönemin sonunda artık enerji tükenmiş, üretkenlik bitmiş, kendini tekrarlama gibi durumlar ortaya çıkmaya başlamıştır ki, işte o zaman değişim kaçınılmazdır.

Bugün iktidar partisinin bazı illerde yaşadığı da budur. Artık o illerdeki belediye başkanları üretkenliklerini bitirmiş, hatta bulundukları makamı partinin de ötesinde bir anlayış ile doldurmaya ve o anlayışla yönetim göstermeye başlamışlardır. Bunu o illerde yaşayanlar elbette çok iyi görmektedirler. Tabi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da görüyor ve o nedenle metal yorgunluğundan, o nedenle değişimden, dönüşümden ve yenilenmeden söz ediyor.

Öyle belediye başkanları var ki, baba olarak başladıkları görevlerde dede olmuşlar ve hala o koltuğu işgal etme hevesindeler. Bırakın artık, çekilin köşenize, genç kadroların gelmesi için erdemli bir duruş gösterin. Gidişiniz sancılı olmasın. Gidişiniz kırgınlık yaratmasın.

Evet AKP’deki nöbet değişimi süreci biraz sancılı oluyor. En azından bazı illerde belediye başkanları gitmeleri gerektiğini bir türlü kavrayabilmiş değiller. Hani Cumhurbaşkanı’nın ‘Müftülerin nikah kıymasını’ sağlayacak yasa için yaptığı konuşmada ‘isteseler de, istemeseler de bu yasa çıkacak’ dediği gibi, bu başkanlar da direnseler de, direnmeseler de artık o koltukta oturma şansları kalmadı ve gidecekler. Nöbeti devredecekler. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.