• 21 Kasım 2013, Perşembe

Siz ne yapacaksınız onu anlatın

Siyaset ve siyasetçileri bir türlü anlayabilmiş değilim. Yıllardır söylemlerine bakıp ne yapmak istediklerini anlamaya çalıştığım siyasetçilerin, zaman zaman kullandıkları ifadelerin ne kadar anlamsız ve onlara yakışan cümleler olmadığını görüyorum.

Bunlardan birini de geçtiğimiz günlerde AKP Aydın Milletvekili Mehmet Erdem dile getirmiş. Karpuzlu İlçe Örgütü’nün Kasım ayı danışma toplantısında yaptığı konuşmada şöyle diyor:

“CHP ve MHP daha dün ihanet, ihanet diye haykırırlarken, şimdi hepsi büyükşehirci kesildi. Köylere kömür ve gıda gönderiyorlar. Neye göre gönderiyorlar?”

Ne yani. Bütünşehir yasası çıkarılırken, Erdem’in söylemi ile Büyükşehir yasası çıkarılırken yasaya karşı çıkanlar bugün, yerel seçimler geldiğinde büyükşehir olan illerde ‘Biz seçime katılmıyoruz. Buyurun büyükşehirler sizin olsun’ mu diyeceklerdir.

Burada şunu da ifade etmek isterim ki; bugün köylerde kömür dağıtan partilerin dün karşı geldikleri, eleştirdikleri kömür dağıtma olayına kendilerinin dört elle sarılmış olmaları elbette doğru bir siyaset değil. Fakat kömür dağıtmak ile Büyükşehir yasasına karşı çıkmak arasında fark var.

İktidar partisine de, muhalefet partilerine de tavsiyem, birbirinizi anlamsız yere suçlayarak siyaset yapmak yerine, siz halka ne vereceksiniz onu seçmene anlatın. O zaman daha inandırıcı bir noktada olacaksınız. Daha anlaşılır olacaksınız.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı