• 21 Kasım 2017, Salı

En az gol atan 3 takımdan biri

Aydın’ın yıllarca profesyonel liglerde fırtına gibi esmiş, Efeler lakabını bileğinin hakkı ile kazanmış Aydınspor’un kötü yönetim ve kişisel beka peşinde koşanların umarsızlıkları sonucu amatör liglere düşmesinin ardından kurulan yeni takım da aynı sona doğru gidiyor.

Şimdi bu satırları yazdığım için kızacaklar, takımın moralini bozduğunu söyleyecekler var. Kızmasınlar, zira dost acı söyler diyeceğim. Acı da olsa yazıp söyleyeceğim, zira bir takımımızı daha amatörün girdabına gitmesine gönlüm razı olmuyor.

Sezon başından bu yana çeşitli badireler atlatarak ligde yoluna devam etmeye çalışan Aydınspor 1923’ün ligde bulunduğu yer hiç de iyimser düşünmeye olanak verecek cinsten görünmüyor.

Pazar günü kendi seyircisi önünde oynadığı Tepecikspor karşısında ortaya koyduğu oyun ile umutlanmak şöyle dursun, kötümser düşünmemek olası değil.

Ortaya konan futbol kazanmaktan çok uzak bir futbol. Hele gol atmak ise hiç akılda yok gibi. Kalenin önüne git ve dön başka yapılan bir şey yok. Zaten takımın 3. Lig 3. Grupta klasmandaki verilerine baktığınızda görüyorsunuz ki bu takım gol atamıyor. Kendi grubunda en az gol atan üç takımdan biri Aydınspor 1923. 3. Ligin tamamında ise en az gol atan 8 takımdan biri konumunda.

Gol atamıyor, golü düşenemiyorsanız galip gelemezsiniz. Bu durum aslında Aydınspor 1923’ün klasmandaki verilerine baktığınızda net bir biçimde ortaya çıkıyor. Bu güne dek oynadığı maçların sadece üçünü kazanmış, 5 maçta da berabere kalmış. Beş maçta da yenilmiş ve 14 puan ile 13. Sırada yer alıyor.

Bu veriler ışığından Aydınspor 1923’ün durumu hiç de iç açıcı görünmüyor. Geride kalan 13 haftanın yedisinde kendi seyircisi önünde oynayan siyah-beyazlılar bu maçlardan sadece ikisinden galibiyet ve 3 puan ile ayrılabilmiş. Bir maç  da deplasmanda kazanmış ve toplam üç galibiyeti var. Oysa kendi evinde oynadığı 7 maçın en azından beşini, altısını kazanmalıydı. Kendi evinde kazanamıyorsan sorun gol atma probleminde demektir. Rakamlar da bunu destekliyor. Siyah-beyazlı ekibin teknik direktörü ivedilikle gol problemine çözüm bulmalı. Bu probleme çözüm bulunamaz ise gelecek sezon hangi ligde olacağımızı söylemek bile istemiyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
13 / 7 Açık
Yarın: 15/7 Çok bulutlu