• 22 Mayıs 2013, Çarşamba

Büyükşehir’e kim aday…

Yerel seçimlere her geçen gün biraz daha yaklaşıyoruz. Giderek sosyal medyada siyasal içerikli görsellerin sayısı artıyor. İktidarı, muhalefeti sosyal medya üzerinden belleklerde bir yer edinmeye çalışıyor.

Eee, ne de olsa günümüz teknoloji ve iletişim çağı. İletişimde de bugünün en etkili organı sosyal medya ve bunu da kullanmak gerek elbet. Siyasiler de kullanıyorlar ve daha da sık kullanmaya devam edecekler görünüyor.

Gönlünden bir yerlere aday olmayı geçirenlerin de, geçirmeyenlerin de aklında tek soru var. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayı kim olacak?

İktidar partisi AKP’den kim Büyükşehir’e aday olacak? Kulislerde söylendiği gibi Milletvekili Mehmet Erdem bir dönem önce Özlem Çerçioğlu’nun yaptığı gibi Milletvekilliğini bırakıp Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacak mı? Yoksa başka bir isim mi olacak? Bu sorunun yanıtı henüz bilinmiyor. Bilinen bir gerçek var ki; AKP Aydın’da seçimi alabilmek için en güçlü ismi bulup çıkarıp aday göstermek zorunda.

Yerel iktidarda olan CHP’de her ne kadar geçen yıl belediye hizmet binasının açılışında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ‘Adayımız Özlem Çerçioğlu’ demiş olsa da kesin bir durum yok. Siyaset bu gün doğmadan neler doğar. Bakarsınız Özlem’in yerine bir başkası Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak çıkıvermiş karşımıza. Her ne kadar zayıf bir olasılık olsa da böyle bir olasılık var.

MHP’de de durum AKP ve CHP’den farklı görünmüyor. MHP cephesinde de Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için en güçlü isim Milletvekili Ali Uzunırmak gözükse de parti çevrelerinden aldığımız bilgilere göre Uzunırmak TBMM’de başka bir göreve getirileceği için Belediye Başkan adayı olmayacak.

Büyükşehir yasası ile yeni ihdas edilen Efeler Belediyesi’nin esamesi bile okunmuyor şu sıralar parti kulislerinde. Varsa yoksa Büyükşehir Belediye Başkanlığı. Büyükşehir’i almış olmak demek bütün bir ili almış anlamı taşıyor. Yasaya baktığımızda da böyle düşünülmesi de çok normal. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.