• 23 Şubat 2013, Cumartesi

Uydu şehir AYDIN


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar müteahhitlere seslendiği açıklamasında artık İstanbul’un bittiğini, yeni yatırım alanlarına yönelmeleri gerektiğini ifade ediyor. Bayraktar Anadolu illerine yönelmesi gerektiğini söylediği müteahhitlere nerelere yatırım yapabileceklerini de belirterek bir bakıma yeni inşaat alanlarını belirlemiş oluyor.

Bayraktar’ın açıklamasındaki Anadolu kentlerinden biri de İzmir.

Ne diyor Bayraktar açıklamasında?

"Müteahhitler için İstanbul’da büyük gelirler elde etme devri bitti. Bunlar şu aşamada İzmir’e yatırım yapmalılar. Baraj doldu, İzmir taştı taşacak. Tabiatı ve tarihi yanında bir defa Avrupa şehri. Aydın Manisa gibi uyduları var. Bundan böyle İzmir önemle ele alınmalı. Bursa da öyle. Bursa, yeni yol ile İstanbul’a bağlanacak. Burası, yatırım için ideal. Yine Antalya, Denizli ve Gaziantep’e önemli yerlere el atılmalı"

İzmir’e yatırıma yönlendirdiği müteahhitleri özendirmek için sarf ettiği sözlere bir bakalım. İzmir’in doğası ve tarihi yanında Avrupa şehri olduğunun altını çizen Bayraktar; Aydın ve Manisa gibi uydularının bulunduğundan söz ediyor.

Ne güzel (!) Büyükşehir olan Aydın bu açıklama ile İzmir’in uydusu da olmuş. Daha ne isteriz ki değil mi? Aydın’ın kendi başına gelişip kalkınması varken, İzmir’in uydusu olmak da nereden çıktı şimdi.

Bu açıklamadan şunu çıkardığımı söyleyebilirim. Hani bir fıkrada adam oğluna ‘adam olamazsın’ demiş; o da veziriazam olarak babasının yaşadığı yere gelmiş ve babasını kolluk kuvvetleri ile huzuruna getirtmiş ya. İte o fıkradaki gibi bir durum var. Aydın yasayla Büyükşehir unvanını kazandı, ama neye yarar. Hala İzmir’in uyduluğundan kurtulmam olanaksal olmamış?

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı