• 23 Eylül 2013, Pazartesi

Tek motorlu uçak gibi

Geçen yılın şampiyon takımını iki maçtır tanıyamıyorum. O rakibin üstüne üstüne giden, kanatları kullanan ve bol gol pozisyonları bulan takım yok olmuş.

 

Neden?

 

Şampiyon takıma 2. Ligde güç katacak diye yapılan transferler, deneyimli diye getirilen teknik heyet bunun şu anki nedenleri gibi görünüyor.

 

Bunu mutlaka ileride daha iyi değerlendireceğiz. Ama kendi evinde 2-0 gibi net bir skorla alınmış bir yenilgi var. Hatayspor karşısında tek gol pozisyonu olmayan, tek şutu olmayan bir Aydınspor 1923 takımı var.

 

İki maçta edindiğim izlenim Aydınspor 1923 takım olmaktan uzak görünüyor. Kenardan yapılan müdahaleler ise yasak savarcasına müdahaleler gibi görünüyor. Takım bir yarı tek kanattan hücum yapmaya çalışıyor kulübe tribünler gibi seyrediyor.

 

İkinci yarı başlıyor bu kez de takım sürekli sağ kanadı kullanıyor. İlk yarıda sağ kanadın unutulduğu gibi, ikinci yarıda da sol kanat unutuluyor.

 

Tek motorlu uçak nasıl yalpalayarak havada durmaya çalışırsa, tek kanattan gerçekleştirilmeye çalışılan ataklar da etkisiz ve verimsiz oluyor.

 

Yani Aydınspor 1923 tek motorlu bir uçak gibi. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu