• 23 Eylül 2017, Cumartesi

Bu inat niye?

Yöneticiler niye inat ederler ki, anlamak olası değil. Başka altarnatifler (seçenekler) varken niye aynı yanlışı sürekli yapmaya devam ederler anlamıyorum. Kendilerini üstün ırk, üstün zekalılar olarak mı görüyorlardır, nedir bilinmez ama inat etmeye devam ediyorlar. Diğer seçenekleri, başka fikirleri denemekten sürekli olarak kaçınıyorlar.

Öncelikle şunu söyleyelim. Bir mevki ve makama geldiğinizde sizden iyisi, sizden akıllısı olmadığı için değil, siz o mevki ve makama talip olduğunuz için oradasınız. Siz halka daha adil ve daha doğru ve güzel hizmet vereceğinizi söylediğiniz ve bu anlamda da inandırıcı olduğunuz için ordasınız. Yani iyi ve güzel hizmetler üretmek zorundasınız. Bunu yaparken de ortak aklı ve halkın düşüncelerini de gözeterek yapmak her zaman sizin yararınıza olandır.

İnat etmenin bir örneğini yaşıyoruz. Hem de Aydın’ın göbeğinde, kentin merkezi, kent meydanında bir inatlaşmadır sürüp gidiyor. Akbank’tan Büyükşehir Belediyesi’ne giden yol tek yönlü bir yol. Büyükşehir’den Akbank kavşağına doğru tek yön bir yol. Demiryolu’nun kuzeyinde kalan bankaların önündeki yok. Alınan karar gereği yol üzerinde araçların park etmesi yasak. Bunun için de yolun sağına döküm engeller dikilmiş durumda.

Hemen her gün engeller kırılıyor. Öyle gün geliyor ki, on on beş engel kırıldığı için araçlar park yasağı olan yere park ediyorlar. Hem yasak deliniyor, hem de kırılan o döküm malzeme yolda çirkin bir görüntü oluşturuyor. Yapıldığı günden bu yana bu böyle sürüp gidiyor. Oysa çok akıllıca bir çözüm var iken uygulamaktan kaçınıp ‘bizim sistemimiz doğru’ inadı sürdürülüyor.

Büyükşehir Trafik Daire Başkanı çözüm üretmekten uzak. Belki de o yoldan geçtiği bile yok. Makamda mesai doldurmak ve oturduğu yerden kentin trafik problemini çözmek ile meşgul. Diğer taraftan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise konuya şu ana dek el atmış görünmüyor.

Burada yapılacak şek oldukça basit olmasına karşın kimse kılını kıpırdatmıyor. Yolun solunda yayalar için kaldırım bulunmuyor. Oraya yapılacak 1,5 metrelik yaya kaldırımı yolun daralmasına ve otomatik olarak park yapılmasını engellemeye yetecektir. Ama bu çözümü aklına getiren yok, getirip söyleyenlere de dinleyen yok. Ne diyelim bir inattır gidiyor.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
33 / 17 Bulutlu
Yarın: 36/17 Parçalı bulutlu