• 23 Kasım 2015, Pazartesi

Bu futbol alkışlanır

Belki de son yılların en güzel futbolunu seyrettik Aydınspor 1923’ten Tarsus İdman Yurdu karşısında. Her ne kadar maçın başında yediği iki gol ile 0-2 geriye düşmüş olmasına karşın maçı çevirmesini bilen siyah-beyazlılar maça gelenlere tam bir futbol ziyafeti ve gelecekte anlatabilecekler bir anı bıraktı.

Savunmada anlamsız hataların üzerin bir de kaleci Ulaş’ın yediği iki anlamsız gol bir anda takımı iki farklı geriye düşerken, taraftarı da ‘acaba yine mi kaybediyoruz’ endişesine kapılmasına neden oldu. Ancak, siyah-beyazlı on bir pes etmek niyetinde değildi ve savaşçı ruhunu ortaya çıkardı. Üst üste geliştirilen ataklardan birinde pozisyon tam kayboldu dediğimiz bir anda yaklaşık yirmi metreden Murat Uçar’ın sert şutu son yılların en güzel golü olarak belleklerimize kazınırken, siyah-beyazlı takımın da muhteşem geri dönüşünün fitilini ateşledi.

Takımın ileride, rakip sahada baskı kurması, savunmayı rakip alandan başlatması rakibin organize olarak çıkmasını engellerken, üst üste pozisyonlar yemesine de neden oldu. Bu arada sezon başından beri umutla beklenen Uğur Tülümen’in rakip stoperler arasında sürekli hareket halinde olması, savaşması da takımın bulduğu pozisyonlarda önemli rol oynadı. Bu arada attığı iki kafa golü de siyah-beyazlıların 3 puanında öne çıkanlardan oldu.

Aydınspor 1923 savunmada kolay pozisyon verme hastalığına bir çözüm bulur, bir de kalede güveni sağlarsa üst sıralara hızla tırmanacak bir görüntü veriyor. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
33 / 17 Bulutlu
Yarın: 36/17 Parçalı bulutlu