• 23 Kasım 2017, Perşembe

ÖĞRETMENİM

Yarın 24 Kasım Öğretmenler Günü. Yarın öğretmenler için özlü sözler dinleyeceğiz. Okul müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürleri, Valiler, Bakanlar aklınıza gelen hemen her üst düzey yönetici öğretmenler ile ilgili sözler söyleyecek. Konuşmalar yapacak, öğretmen ve öğretmenlik üzerine. Öğretmenlerin günümüzde ne gibi güçlükler içinde olduklarından söz etmeyecekler örneğin. Özel Okullardaki öğretmenlerin her an işsiz kalabilme olasılıklarından söz etmeyecekler. Devletin öğretmenlere yeterli olanakları sunamadığından söz etmeyecekler örneğin.

Güzel, özlü ve hamaset kokan konuşmalar olacak hepsi de. Öğretmen ne kadar değerli, mesleğin ne kadar kutsal bir meslek olduğunun altını çizecekler de öğretmenlere daha iyi yaşam koşulları sunulmasından söz etmeyecekler.

Öğretmenler gününde öğretmenler için en güzel sözler ise aslında onlar için yazılmış şiirde olduğunu düşünerek sizlere bir şiirle veda ederken, öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, daha iyi koşullarda mesleklerini sürdürebilecek olanakların sunulduğu günler diliyorum.

“Karanlık dünyama,

Işıksın öğretmenim

Bilginin bekçisi,

Canımsın öğretmenim

Işıksın yolumda,

Kuvvetsin kolumda,

Açtın kollarını bana

Canımsın öğretmenim

Her sözün bir hazine

Bakışın ve sevginle

Açtın her birimize kucak

Canımsın öğretmenim

Kalpten izin silinmez

Senden başkası övülmez

Sevginin eşi bulunmaz

Canımsın öğretmenim.”

SENEM ŞENGÜN

 

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.