• 24 Nisan 2013, Çarşamba

Siyah-Beyaz aşk

Çocuk denecek yaşta düştük siyah-beyazlı renklerin peşine. O günlerde şimdilerde olduğu gibi televizyon, bilgisayar, internet ve dahi sosyal paylaşım siteleri de yoktu. Bilgisayar oyunları ile de vakit geçirecek bir devir değildi. Sokakta ya çelik çomak oynardık, ya yakan top, ya da saklambaç. İşte o dönem gönül verdik siyah-beyaz renklere. Aşkın dokuz harfli olduğunu o günlerde gördük.
Yıllarca ikinci ligde şampiyon olacağız diye umutlanıp umutlanıp sonra son iki haftada umutlarımızın yerle yeksan olduğunu gördük. Yine de bizim renklerimizdi siyah ile beyaz. Onun asaleti tartışılmazdı. Bulunduğu ligin tek efesi vardı o da Siyah-Beyazlı renkleri taşıyan Aydınspor.
Öyle bir gün geldi ki, birinci lige çıkma hayallerinin ardından kendimizi bir anda amatör kümede bulduk. Yine de şanslıydık ki, Federasyon üçüncü ligin kurulmasına karar verdi ve amatör kümede oynamadan profesyonel liglere devam etme olanağı bulduk ve o yıl üçüncü ligde şampiyonluk ipini göğüsleyerek ikinci lige yeniden döndük. Ardından birkaç yıl sonra gelsin birinci lig ve o meşhur, unutulmaz, futbol tarihinin tozlu sayfaları arasında yerini alan Kadıköy’de Fenerbahçe’yi 6-1’lik skor ile yenerek lige başlamamız geldi. Üç yıl rüya gibiydi. Siyah-Beyazlı bayrak, dört yapraklı yonca artık Türkiye liglerinin zirvesinde birinci ligde dalgalanıyor ve yine efelenmeye devam ediyordu.
Rüya çabuk bitti ve üç sezon sonra kendimizi 2. ligde bulduk. Ligler artık birer birer eksilmeye başladı. 1994’ten sonraki yıllarda hep kan kaybettik. Sonunda Süper Amatöre kadar düştük. İşte bu düşüş sonrası yeniden diriliş gerekiyordu. Ama Aydınspor olarak bunun olma olasılığı olmadığını gerekçesi ile Aydınspor 1923 sahneye çıktı. Önce Bölgesel Ligde şampiyonluk ipini göğüslediler. Uzun bir maraton sonrasında gelen şampiyonluk yeniden umutları yeşertti. 3. ligdeki ilk sezonda da şampiyonluk beklentisi oluşsa da olmadı. İşte o şampiyonluk bugün 3. ligdeki ikinci sezonda geldi. Aydın profesyonel liglerin kurulduğu yıllarda olduğu gibi yeniden ikinci ligde.
Bir insan yaşamının görebileceği güzellikleri de gördük, hüsranları da yaşadık. Şimdi yeniden 2. ligde siyah-beyazlı renklerin peşinden koşacağız. Bu şampiyonlukta alın teri akıtanların, emeği geçenlerin hepsine teşekkürler. Umarım bir kez daha Aydın’ın Süper Ligde üç büyüklere kök söktürdüğü günleri görebiliriz. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı