• 24 Mayıs 2016, Salı

Aydınlı Bakan

Yeni bir süreç başladı Pazar gününden itibaren. AK Parti’nin ikinci olağanüstü kongresinde genel başkanlığa Binali Yıldırım’ın seçilmesi ile birlikte önümüzde yeni bir hükümet kurulması süreci var. Yeni Başbakan, yeni bakanlar ve yeni bir hükümet.

Elbette hemen hemen her dönemde bakan çıkarmış Aydın’ın da yeni hükümetten ilk beklentisi Aydınlı bir bakan. Yıllardır beklenen bakanlığın artık bu dönemde Aydın’a verilmesi gerektiği herkesin düşüncesi olduğunu sanıyorum.

AK Parti Aydın il yönetiminin de, AK Partiye oy verenlerin de, vermeyenlerin de yeni oluşacak hükümette Aydınlı bir bakanın bulunması yönünde.

Aydınlı bir bakan bu hükümette olmalı. Aydın’ın merkezi hükümetten on küsur yıldır alamadığı hizmetleri alabilmesinin yolunu açacak, Ankara’da Aydın’ın menfaatlerini savunacak bir Aydınlı bir bakan elbette Aydın’ın kaybettiği yılların telafisinde önemli bir mihenk taşı olacaktır.

Aydınlı bir bakan olsun da ne olursa olsun değil elbet. Hükümetten yer alacak Aydınlı bir bakanın küçük siyasi çekişmelerden arınmış, Aydın’daki yerel yönetimler ile tam bir uyum içerisinde çalışabilecek, parti ayrımı yapmaksızın Aydın’ın tüm ilçelerine hizmet gitmesini sağlayabilecek bir bakan olması gerekiyor.

Eğer kabinede yer alacak Aydınlı bakan, Aydın’ın menfaatlerini kendi ali menfaatlerinden daha üstün tutar, siyasi hırslarının esiri olmaz, Aydın’ı ve Aydınlıyı tam anlamı ile kucaklayabilir ve Aydın’a yatırımların gerçekleşmesini sağlayabilir, kaynakların Aydın’a aktarılmasına katkı sunabilirse hem Aydın kazanacaktır, hem de söz konusu bakan siyaseten kazançlı olacaktır.

Sözün özü, Aydınlı bakan isterken, kırmızı plaka için değil, hizmetin Aydın’a gelmesinin hızlanması ve artmasını sağlamak için… 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.