• 24 Temmuz 2013, Çarşamba

Gizli cennetler

Biz kendi içimizde birbirimizle uğraşırken, siyasi kavgalara tutuşmuşken, Ortadoğu'da olup bitenlerle yakından ilgilenirken, bakın elin Avrupalısı nelerle uğraşıyor?
Biz sizden- bizden kavgasına tutuşmuşken, biz benim senin yüzde ellin ile uğraşırken, demokrasimizi daha ileri götürmek yerine coplu, biber gazlı ve komşunun komşuyu ihbar ettiği bir düzen oluşturmaya çalışırken, bakın Avrupalı Türkiye’nin neyi ile ilgileniyor?
Biz oturduğumuz koltukları kaptırmamak için türlü yollara başvurmuş, rakiplerimizi ekarte etmek için demokratik olmayan yolları bile mubah sayarken, bakın Avrupalı Türkiye’nin hangi değerleri ile uğraşıyor?
Biliyorum lafı fazla uzattım ve siz de merak etmeye başladınız. Dünyanın yedi harikasını tespit eder gibi bir çalışma içerisine giren Avrupalı, Türkiye’nin gizli kalmış cennetlerinden söz ediyor. Gazete sütunlarında boy boy fotoğraflar ve sütun sütun yazılar ile Türkiye’nin gizli cennetlerini kendi yurttaşlarına tanıtıyor.
Biz; bir avuç tatil yapan bu ülkenin yurttaşları olarak varsa yoksa Bodrum, Antalya, Kaş gibi artık tatil yapmaktan çok işkence çekmek için birebir olan yerlere gitmeye ve buralarda yaşadığımız kentlerin kalabalığından daha kalabalık bir ortamda tatil yapıp kışın yorgunluğunu anmaya çalışırken, Avrupalı gizli cennetler ile ilgileniyor.
İşte onlardan bir örnek:
İngiltere'nin en prestijli gazetesi The Times, Türkiye'deki 6 gizli tatil cennetini seçmiş bile. Gazete’nin haberine göre; Fethiye'deki Şövalye Adası, Fethiye'deki Faralya Köyü, Marmaris'in Selimiye ve Söğüt, Ula'nın Akyaka Köyü, Bodrum'daki Ortakent ve Kaş'taki Bezirgan Köyü Türkiye’nin gizli cennetleri.
Türkiye açısından, Türk turizmi açısından önemli bir çalışma. Bu çalışmanın daha bir pekiştirilerek Türkiye’nin gizli kalmış başka cennet köşelerini de biz tanıtımlarımızda gözler önüne serebilirsek, işte o zaman Türk turizmi bir adım daha ileri gidecektir.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı