• 25 Nisan 2017, Salı

Yandı gülüm keten helva

Bir şeyi yapmaktan çok onu sürekli kılabilmek önemlidir. Bir hizmeti sunarken bunun süreklilik arz edip edemeyeceğine bakmak gerekir. Halkın bu hizmetten sürekli olarak yararlanıp yararlanamayacağı, ya da sizin bu hizmeti sürekli sunup sunamayacağınız elbette önemlidir.

Bugün biz bu hizmeti sunduk, yarına Allah kerim edası ile hizmet üretir ve sonra da saldım çayıra Mevla’m kayıra anlayışı içinde olursanız işte o zaman yandı güzelim keten helva. Son zamanlarda da Aydın’a gözümüze böyle hizmetler çarpıyor.

Adnan Menderes Bulvarı’nın hemen girişindeki otobüs durağına konulan ve vatandaşın, özellikle de yaşlı vatandaşların yararlanması amaçlanan koltukların durumu içler acısı. Hani yandı güzelim keten helva gibi. Koltukların döşemeleri yırtılmış, oturduğunuzda koltuğa mı oturuyorsunuz neye oturuyorsunuz bir bilinmez.

O koltukları koyarken güzel ve ağdalı sözler sarf edenler ise sırça köşklerinde günlerini dolduruyorlar. Kentin sokaklarında ve caddelerinde yürümeyi bile kendilerine zul addedenler elbette kentin neresindeki hizmet aksıyor, kentin neresinde hizmete gereksiniz var bihaber durumdalar. Çevrelerini saran şakşakçıların ise gözleri zaten nasıl şakşak yaparızdan başka bir şeyi görmediği için aksayan hizmetleri de görmeleri olası olmuyor.

Bizden söylemesi. Gerisi artık Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkanı Özlem Çerçioğlu’na kalıyor. Bakalım ne zaman bu koltuklar yenilenecek?

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
33 / 17 Bulutlu
Yarın: 36/17 Parçalı bulutlu