• 25 Temmuz 2017, Salı

AGC ödülleri

Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Yılın Basın Ödülleri sahiplerini buldu. Adnan Menderes Üniversitesi, Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törende genç kardeşlerimiz haber, fotoğraf ve röportajları ile yılın gazetecilik ödülünü almaya hak kazandılar. Hepsini yürekten kutluyor ve başarı çalışmalarının devamını diliyorum.

Bu yıl üç dalda yarımaya katılan gazetemiz ekibinden sadece Türker Kocakahya spor röportajı dalında yılın ödülünü aldı. Diğer dallarda başka genç kardeşlerimiz ödül aldılar. Gönül isterdi ki, ödül alanlar arasında bizim ekibimiz daha bir yoğunluklu olsun. Bu yıl olmadı, gelecek yıl öyle umuyorum daha iyi haber, röportaj ve fotoğraflar ile yarışmaya katılıp ödül alanlar arasına isimlerini yazdıracaklardır. Onlar aslında benim için her zaman yılın gazetecileri, hepsini kutluyor ve hepsine tek tek teşekkür ediyorum, özverili çalışmalarından ve mesleğe olan aşklarından ötürü.

AGC’nin bu yıl ki ödül töreninde bir de 20 yıl ve üzerinde mesleğe hizmet edenlere verilen onur belgeleri var. Bu belgelerden biri de Yazı İşleri Müdürümüz Atila Karpınar ile şahsıma verildi. Atila Karpınar’ı da kutluyor ve daha uzun yıllar bu mesleğe olan hizmetlerini sürdürmesini ve meslek aşkını hiçbir zaman yitirmemesini diliyorum.

Şahsına verilen onur belgesi de hiç kuşku yok ki beni fazlası ile ödüllendirdi. Şöyle dönüp geriye baktığımda yılların nasıl geçtiğini anımsadı. Aslında daha dün gibi görünen mesleğe başlama tarihinin üzerinden 40 yıl geçmiş. 40 yıldır Aydın yerelinde gündemi takip etmeye, olup biteni okurlara aktarmaya çalışmışız. Daha ne kadar bu mesleği sürdürebiliriz, gücümüz daha ne kadar yeter, daha ne kadar onurlu bir biçimde yazıp çizebiliriz bilemiyorum. Ancak şunu iyi biliyorum ki, ölene dek mesleğimi dün olduğu gibi bugün ve yarın da sürdüreceğim. Biliyorum ki, bu mesleği ben bırakmayacağım, o beni bırakmadıkça… 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
33 / 17 Bulutlu
Yarın: 36/17 Parçalı bulutlu