• 25 Ağustos 2017, Cuma

1923’te neler oluyor anlamıyorum

Neler oluyor şu Aydınspor 1923’te bir türlü anlayabilmiş değilim. Bundan yıllar önce, yıllarca kenti başarı ile temsil etmiş, Fenerbahçe gibi bir takımı kendi evinde farklı bir skorla, hem de tarihi bir skorla yenmeyi başarmış bir Aydınspor’un sadece 2 milyon liralık borcu nedeni ile amatör kümede kalmasına göz yumanlar, bugün ellerinde bulunan Aydınspor 1923’ün açıklanan kadarı ile 10 milyonu aşan borcunu nasıl izah edecekler anlamıyorum.

Anlamıyor, zira iki milyonluk bir borç için tarihi başarılarla dolu bir takımın yok olmasına göz yumarak, yerine yeni bir takım kuranların borçlar nedeni ile lisans çıkaramaz, transfer yapamaz duruma gelmesini nasıl açıklayacaklar anlamıyorum.

Pazar günü Aydınspor 1923 deplasmanda çıkacağı maç öncesinde takımda kimler var kimler yok, Aydınlı futbolsever bilmiyor, hatta belki de takımın teknik direktörü bile maça kiminle çıkacağını net olarak bilmiyor. Bu duruma nasıl gelinde, neden gelindi anlayamıyorum.

Konuştukları zaman mangalda kül bırakmayanların en küçük sorunları bile çözmekten uzak bir tavır içerisine girmiş olmalarını ve takımın adeta geleceği ile oynanmasına seyirci kalmalarını da anlayamıyorum.

Pazar günü takım 3. Ligdeki ve bu sezonki ilk maçına çıkacak. Taraftar ya da futbolseverler umutsuz. Bana sorarsanız ben çoktan umutlarımı yitirdim. Bugün gelinen noktadan nasıl çıkılır onu bilemiyorum. Başlatılan kampanyadan ne gelir onu da kestirmek olası değil. Bir gerçek var ki, kentte medya arasında bile ayrımcılık yapanların vatandaştan nasıl para toplayacakları kestirmek zor.

İşin özü şu ki, Aydınspor 1923’te dün ve bugün olanları bir türlü anlayamıyorum. Yarın olacakları ise hiç mi hiç kestiremiyorum…

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
33 / 17 Bulutlu
Yarın: 36/17 Parçalı bulutlu