• 25 Ekim 2017, Çarşamba

Topbaş ve Gökçek’i savunmak…

Adını ne derseniz deyin. İster metal yorgunluğu, ister değişim dönüşüm. Ne derseniz deyin AKP’de olanlar milli irade ile uzaktan ve yakından ilgisi olmayan gelişmeler. Hani bir söz vardır, ‘dere geçilirken at değiştirilmez’ diye. Bugün AKP’de yaşananlar yolun ortasında yol arkadaşlarınızı yalnız bırakmaktan başka bir şey değil.

Benzer durumlar ile gerçek yaşamda karşılaşmıyoruz muyuz? Sadece siyaset sahnesinde mi böyle yol arkadaşlarını aba altından sopa göstererek terk etmek, yoldan ayrılmak zorunda kalmalarını sağlamak elbette günlük yaşantımız içinde de karşımıza çıkıyor. En yakınınız bir gün size geliyor, ‘ben biraz tatil yapacağız’ diyerek gidiyor ve bir daha ortalarda görünmüyor. Hani o yaraları sarabilirsiniz belki de, siyasetteki bu vefasızlığı bu milli iradeye karşı yapılanı nasıl affedecek ve açtığı yarayı sarabileceksiniz ki?

Elbette bu yara hiçbir zaman sarılamayacak. Bugün bulundukları mevki ve makamdan, özellikle halkın oyları ile seçildikleri belediye başkanlığından aba altında sopa gösterilerek istifa etmek zorunda bırakılanların hep bir yerlerinde bugünkü vefasızlığın açtığı yara hep kanayacak.

İşin ilginç yanı ise, belediye başkanlığı koltuğuna oturdukları günden bu yana hep eleştiri oklarına maruz kaldıkları CHP’nin kendilerini savunuyor ve onların milli iradenin tecellisi sonucu o koltukta oturuyor olmaları gerçeğini anımsatıp buna göre davranılması gerektiğini söylüyor olması. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bu durum karşısında ne kadar utansalar azdır. Hele Gökçek, her fırsatta olmadık sözlerle eleştirdiği CHP ve onun Genel Başkanı tarafından savunulur duruma düşmesi sanırım kendi partisi AKP’nin açtığı yaradan daha derin bir yara açmıştır Gökçek’in vicdanında.

Hayat bu işte; ne zaman nereden ne kötülük göreceğiniz, ne zaman kimden iyilik göreceğiniz hiç belli olmaz. Öyle anlar olur ki, uçurumun dibinden sizi yine düşmanınızın eli alıp çeker çıkarıverir. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
33 / 17 Bulutlu
Yarın: 36/17 Parçalı bulutlu