• 26 Nisan 2013, Cuma

Şampiyonluğun kutlu olsun Efem

Bundan on beş gün önceki yazımda ‘Günlerden Aydınspor’ demiştim. Evet o Cumartesi oynanan maç Aydınspor 1923 açısından şampiyonluk yolundan son dönemeç gibiydi. Alınacak bir galibiyet ve üç puan şampiyonluğu garantileme yolunda önemli olacaktı.
O hafta sonrasında geçen hafta artık tamamen şampiyonluk yolunda son dönemeçti. Adıyamanspor karşısında alınacak bir puan yarın oynanacak Sivas 4 Eylül maçı öncesinde şampiyonluğun ilan edilmesi ve ligin sondan bir önceki maçında şampiyonluk turu atılması ve şampiyonluk kutlamalarının yapılması adına önemliydi. Adıyamanspor’dan da bir puan alındı ve matematiksel olarak şampiyonluk ilan edildi. Bunun ardık önü ardı kalmadı.
İşte böyle bir durumda Cumartesi günü Aydınspor 1923 kendi evinde, kendi seyircisi önünde Sivas 4 Eylülspor’u konuk edecek. Artık bu Cumartesi şampiyonluk günü sahada alınacak sonuçtan öde gerçekleştirilecek şampiyonluk kutlamaları var gündemde.
Basında yer alan haberlere göre maç sonrası Adnan Menderes Stadı’nda şampiyonluk kutlamaları gerçekleştirilecek. Bu tarihi bir gün; kim bilir böyle bir gün bir daha kaç yıl sonra yaşanır. Futbola gönül verenler için atılan her golün tarihi önemi ve anlamından da öte bir önemi var. Aydınspor 1923’ün ikinci lige çıkışının kutlandığı gün olacak. ‘Ben oradaydım’ diyebilmek, tarihe tanıklık edebilmek adına Cumartesi günü Adnan Menderes Stadı’nın tüm tribünleri tıklım tıklım olmalı.
‘Bu şehirde aşkın adı dokuz harflidir’ deniliyor ise, yediden yetmişe herkesin, ama herkesin, futbola gönül vermiş herkesin, kendisini siyah-beyazlı renklere gönül vermiş biri olarak tanımlayan herkesin Cumartesi günü tribünlerde olması gerek.
Şampiyonluğun kutlu olsun Efem. Daha nice şampiyonluklar senin olur ve seni bir kez daha liglerin süperinde görme şansını bizlere bağışlarsın. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı