• 26 Temmuz 2013, Cuma

Sökülen ağaçlara ne oldu?

Son günlerde ilginç şeyler oluyor.
Siyasetçiler, etkili ve yetkili makamların sahipleri ya kendileri, ya da yandaşları tarafından sosyal medyada kendileri aleyhinde çıkan haberlerin paylaşımlarını engellemeye çalışıyorlar. Kendilerine sorulan soruları yanıtlamak yerine, başlarını kuma gömüp, çıkan haberlerin sosyal medyada yayılmasını engelleme girişimlerinde bulunmaları ne kadar ilginç değil mi?
Geçtiğimiz günlerde yazdığım ve gazetede yayınlanan ‘Gecenin Karanlığında’ başlıklı köşe yazım ve bu yazının çıkış noktası olan ‘Bu ağaçlara ne oldu’ başlıklı Hedef gazetesinde çıkan haberin sosyal medyadaki paylaşımları birileri tarafından engellendi.
Bir dostumun haber vermesi üzerine baktığımda ‘Üzgünüz bu sayfaya ulaşılamıyor’ yazısı ile karşılaştım. Aynı gün, yani engellemeyi fark ettiğim günü hem köşe yazısını, hem de haberi yeniden paylaştım. Bir gün sonra haberin yeniden engellenmeye çalışıldığını üzülerek gördüm.
Şimdi soruyorum.
Habere konu olan ve bu haber sonrası yazılan köşe yazısındaki soruların yanıtlarını ne zaman vereceksiniz?
Atatürk Meydanı’nda sabaha karşı yerlerinden sökülen ve yangından mal kaçırırcasına yapılan bu işlem sonucu o söktüğünüz ağaçlara ne oldu?
Daha önceki yazımda da sorduğum gibi, eğer bu ağaçlar bir yerlere dikildi ise nereye dikildi?
Meydan düzenlemesi nedeni ile Atatürk Meydanı'nda ve Atatürk Parkı çevresinde kaç ağaç söküldü ve bu sökülen ağaçların akıbeti ne oldu? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu