• 26 Ağustos 2017, Cumartesi

Başkan ve vekile rağmen olmaz

İlk etapta daha önce de ifade ettiğim ve bu köşede sizlerle paylaştığım gibi, iki partinin delege seçimleri ve ilçe kongreleri süreci bayramdan sonra başlıyor. Bu süreçte öncelikle elbette mahalle delegeleri seçilecek.

Şu anda kapalı kapılar ardında delegeler konusunda çeşitli pazarlıklar çoktan başlamış olmalı. Hatta delege pazarlıkları büyük bir olasılıkla tamamlanmış, artık ilçe başkanlığı ve ilçe yönetim kurulu üyelikleri için pazarlıklar yapılıyor. Elbette bu pazarlıkların yanında bir başka pazarlık, asıl büyük pazarlık il başkanlığı ve il yönetim kurulu üyelikleri için yapılıyor.

Kim başkan olacak, kimler yönetim kurulu üyesi olacak, kimler il delegesi, kimler büyük kongre delegesi olacak bunların pazarlıkları şu sıralar yapılmakta, ya da yapılıp bitmiş, uzatmalar oynanıyor gibi.

Partilerde düne kadar sizden biri olanlar neden milletvekili olup gittikten sonra sizlerden daha üstünmüş gibi hareket ederler hiç düşündünüz mü?

Asıl olan sizler ve onlar sizlerin vekili durumunda iken neden sizlerden daha değerli olduklarını ve kendilerini neden sizden değerli gördüklerini düşündünüz mü hiç?

Bu soruların iki yanıtı var.

Birincisi onları bu hale sizler getiriyorsunuz. Yani asıl olan sizler gereğinden fazla değer verip hesap sormak yerine onlara hesap verir konuma geçiyorsunuz, onlar da kendilerini bir şey olmuş zannına kapılarak sizlerden üstünmüş rolünü kesmeye başlıyorlar.

İkincisi ise; asıl önemli olanı da bu bana kalırsa. Sizleri sürekli olarak kontrol altında tutmak, gendi geleceklerini sürekli hale getirmek. Yani partinin yereldeki teşkilatlarını kontrol altında tutarak sürekli olarak kendilerini siyasi gelecek sağlamak ve bulundukları vekillik makamında mümkünse ölene dek oturmak gibi bir heves ve arzu içerisinde olmalarıdır.

Evet önümüzdeki delege seçimleri, ilçe kongreleri ve il kongreleri aslında belediye başkanları, meclis üyeleri ve milletvekillerinin istediği doğrultuda ilerleyecektir. Siz ne kadar aksini düşünseniz de meclis üyesine, belediye başkanına ve milletvekiline rağmen hiçbir kimse, hiçbir örgüt, hiçbir başkan seçilmeyecektir.

Bu da bizim siyasi partilerdeki demokrasi anlayışımız…

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.