• 26 Eylül 2017, Salı

Seçimlere 1,5 yıl kala

Herkesin bir fikri var; seçimlerin, yerel seçimlerin ne zaman yapılacağına dair. Kimilerine göre, yerel seçimler erkene alınacak. Kimilerine göre yerel seçimler değilse bile genel seçimler erkene alınacak.

Böyle bir olasılık var mı peki?

Olasılıklar her zaman vardır. Hele siyaset söz konusu olduğunda olasılık her zaman vardır. Tıpkı eski Cumhurbaşkanlarımızdan rahmetli Süleyman Demirel’in de dediği gibi siyasette 24 saat çok önemlidir. Her an her şey olabilir.

Geçmişte de örneklerini gördük bu tür değişkenliklerin. 2002 yılında ANAP, DSP ve MHP hükümetinin bozulma sürecini anımsayın. Hafta sonunda yaptığı açıklamada MHP Lideri Devlet Bahçeli demişti ki, “Hükümet seçimlere dek görevinin başında ve biz desteğimizi sürdürüyoruz”. Aradan üç gün geçti, Çarşamba gününe gelindiğinde aynı Bahçeli, “Hükümetten desteğimizi çektik” açıklamasını yapıverdi ve o koalisyon hükümeti seçimlere gitmek zorunda kaldı.

Bu gün de seçimlerin, yerel ve genel seçimlerin normal zamanında yapılacağı görünüyor olmasına rağmen bugünden yarına çok şey değişebilir. O nedenle de seçimlerin erkene alınma olasılığı her daim vardır…

Seçimler ne zaman yapılacak bilinmiyor, ancak normal süresinde yapıldığını düşünecek olursak eğer belediye başkanlarının önünde bir buçuk yıl gibi bir süre kaldı. Ardık bundan sonra yaşadığımız ilçeler tam bir şantiye alanına dönüşecektir. 3,5 yıldır yapılamayan yollar yapılacak. Yapılamayan parklar yapılacak. Yeni yeni temeller atılacak ve yeni yeni açılışlar gerçekleştirilecektir.

Gözlemleyebildiğiniz gibi, Efeler ilçesinde de yolların yenileme çalışmalarına start verildi. Diğer ilçelerde de durum farklı olmayacaktır. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.