• 26 Kasım 2013, Salı

Daha önceleri neredeydiniz?

Seçim zamanı ya, siyasetçiler rakiplerini adeta topa tutuyorlar. Bugüne dek görmedikleri, duymadıkları ne varsa hepsini bir bir sıralayıp döküyorlar ortaya.

Her seçim öncesi partilerin ilçe başkanlarının, il başkanlarının, adaylarının basın açıklamalarındaki ifadelerini duydukça kendi kendime ‘Daha önceleri nerelerdeydiniz’ diyesim geliyor.

Önümüzde bir yerel seçim var. Bu seçim Aydın olarak bundan önce yaşadığımız yerel seçimlerden elbet farklı bir seçim olacak. Zira bu kez Bütünşehir Belediye Başkanını seçeceğiz.

Bütünşehir olunca siyasetçilerin iştahı biraz daha kabarmış görünüyor. Adaylara ya da aday adaylarına baktığımızda neler vadetmiyorlar ki? Deniz getireceğim diyenden tutun da, Aydın’ı geleceğe taşıyacağım diyenine kadar, akla hayale gelmeyecek vaatler uçuşuyor ortalıkta.

Adayların ya da aday adaylarının projeleri ile ilgili yaptıkları açıklamalara söyleyecek hiçbir sözüm olamaz. Hayal ürünü de olsa, akla mantığa yatkın da olsa sonuçta bir proje ortaya konuyorsa söylenecek ne olabilir ki?

Projeler dışında Aydın’da yapılanların, yapılmakta olanların eleştirilmesi noksanında birçok siyasetçiyi anlamak olası görünmüyor. Zira bunların için Aydın’a yapılanların kararları alınırken o meclisin içinde olanlar da var. Eğer bir yanlış var ise o zaman niye yanlışı ortaya koymadılar noktasında bir yanıt bulmakta zorlanıyorum.

Siyaset denilen şey, seçimden seçime yapılacak bir iş değildir. Eğer siyaset ile iç içeyseniz, bir siyasi partinin yönetiminde iseniz, yarın koltuğa siz oturacakmış gibi çalışmak zorundasınız. Bu çalışmayı da seçimin yapıldığı ve sonuçların belli olduğu günden itibaren başlatmalısınız. Yoksa kendi kendinizi kandırmaktan başka bir şey yapmış olmayacağınız aşikârdır.

Aydın’daki yanlışları ortaya koyanlara söylenecek son bir söz.

Daha önceleri neredeydiniz?

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu