• 27 Şubat 2013, Çarşamba

Darısı yeni ve eski Dörtyol’a


Son yıllarda giderek artan trafik sorunu özelikle akşam saatlerinde dayanılmaz boyutlara ulaşıyor. Kimi zaman o trafiğe yakalandığımda ‘iyi ki İstanbul’da yaşamıyorum. Trafik çilesine katlanamazdım’ diye düşündüğüm anlar oluyor. Öyle sanıyorum ki, birçok sürücü de aynı düşüncelere kapılıyordur.
Alternatif arterlerin azlığı nedeniyle Ramazanpaşa Kavşağı, Nazilli Köprübaşı, Yeni Dörtyol, Hastane kavşağı gibi kavşakların tıkanma noktasında geldiği Aydın’da beş ay sürecek yeni bir çile başlıyor. Hastane kavşağı battı çıktı çalışmaları.
Yazıyı yazdığım sıralarda kavşaktaki çalışmaların başlaması için iş makinaları bekleniyordu. Bugün siz bu satırları okurken başlamış olacak çalışmalar nedeniyle kavşak trafiğe kapanacak. Sürücülerin alternatif güzergâhları kullanmaları gerekecek. Bunun da yeni tıkanmalara yol açması kaçınılmaz olacaktır. Ancak hiçbir güzelliğin zahmetsiz elde edilemediği gerçeğinden yola çıkacak olursak, beş ay bu çileye katlanmak zorundayız. Beş ay sonra en azından hastane kavşağındaki trafik tıkanıklığı sorununa bir çözüm getirilmiş olacaktır.
Bu çalışmaların yeni Dörtyol kavşağında da yapılması kaçınılmazdır. Darısı yeni Dörtyol ve eski Dörtyol kavşaklarına. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu