• 27 Şubat 2014, Perşembe

Rüya bitti

Bundan iki hafta önceydi. Kulübün, teknik heyet ile basını bir araya getirdiği kahvaltılı toplantıda güzel umutlar vardı. Yenilmezlik serilerinden söz edilmiş, Play-Off umutları dile getirilmişti. Adeta bir rüya gibiydi. Yıllardır görmediğimiz rüyalardan birini görür gibiydik. Hele takımın sahada ortaya koyduğu futbol ile hocanın ifade ettiği futbol anlayışının da birbiri ile örtüşmesini görmek umutları bir hayli yükseltiyordu.

Sonra kendi evinde bir Malatya maçı oynandı. Yenilmezlik serisinin devam ettiği, iki puanın kaybedildiği bir maçtı. Ortaya konan agrasif, istekli ve rakibe baskı uygulayan futbol, olumlu sinyallerdi.

Her şey rüya gibiydi dediğim de bundan. Bu rüya sanki son iki maçta bitti. Uykudan uyandık, tatlı düşleri geride bırakıp acı gerçeklerle karşı karşıya geldi. Önce Çankırı deplasmanından puansız döndü, sonra da dün, Kartalspor karşısında 1-2 lik bir skorla üç puanı rakibe hediye etti. Çankırı yenilgisinden sonra bir de Kartal yenilgisi yeni bir serinin başlangıcı gibi. Bir de yeşil zemin üzerinde ortaya konan futbolu gördükten sonra iyiden iyiye umutsuzluk kaplıyor yürekleri.

Taraftarın da isyanı bundan.

Taraftarı ‘alemin keyfi yerinde bize de maşallah’ serzenişi bundan.

Futbol dediğimizde ise; sahada futbol adına ne yapıldığını pek anlayamadık. Siyah-beyazlı futbolcular ne agrasif bir oyun ortaya koyabildiler, ne istekli idiler, ne de ne yaptıklarını bilir durumda idim. Rakip üzerinde baskı oluşturmak, alanı daraltıp rakibi hataya zorlayan futboldan ise eser yoktu.

Anlayamıyorum, iki haftada ne değişti de bu futbolcular bu hale geldi. Üç oyuncunun olmaması bir takımı bu kadar etkiler mi bunu da anlamıyorum.

Sözün özü, rüya bitti, acı gerçekle karşı karşıyayız. Artık üst sıraların hesabını değil, alt sıralardan yukarı doğru tırmanmanın hesabını yapmamız gerektiği gerçeği ile karşı karşıyayız. Kartal maçında ortaya konan futbol ile hayal kurmanın anlamı yok zaten. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Parçalı bulutlu
Yarın: 15/12 Sağanak yağışlı