• 27 Ağustos 2018, Pazartesi

Bayramlaşma ve düşündürdükleri

Yıllardır siyasi partilerin bayramlaşmalarına katılmıyordum. Bu yıl hadi bir katılalım diye bayramın son günü gerçekleştirilen CHP Efeler İlçe’nin bayramlaşmasına katıldım.

Atatürk Kent Meydanı’ndaki Havuz Restoran’da gerçekleştirilen bayramlaşmaya partililer, eski yöneticiler, gençlik kolları mensupları katıldılar. Elbette ev sahibi Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş ve ilçe yönetimi de bayramlaşmada hazır bulundular.

Gözlerim doğal olarak Aydın’ın en büyük ilçesi olan Efeler ilçesinin bayramlaşmasında Aydın’ın üç milletvekili Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız ve Süleyman Bülbül’ü aradı, ne yazık ki yoklardı. Neyse ki, Bülent Tezcan ve Süleyman Bülbül şehir dışında oldukları için bayramlaşmaya katılamadıklarını belirten bir mesaj göndermişlerdi ilçe Başkanı Altıntaş’a. Peki Hüseyin Yıldız nerede idi. Yolda görsek tanıyamayacak kadar yabancılaştığımız Hüseyin Yıldız, son seçimdeki atraksiyonundan sonra örgütü yok mu sayıyordu? Bir mesaj bile atmayı kendisi için yük olarak mı addetmişti?

Kim bilir? Belki de artık ben genel merkezin milletvekiliyim, örgüt falan tanımam tavırlarına girmiş olabilir.

Yeni milletvekili Süleyman Bülbül, benim Facebook’taki ‘Bayramlaşmada CHP Milletvekilleri neden yok’ paylaşımım üzerine beni arayarak konuya açıklık getirdi. Kendisine beni arayıp bilgilendirdiği için teşekkür ederim. Milletvekili Bülbül telefon konuşmamızda, bayram süresince bütün ilçelerin bayramlaşmalarına katılmaya özen gösterdiğini ve Efeler ilçesinin de bayramlaşmasına katılma programı yaptığını ancak Ankara’ya acil olarak çağrılması nedeni ile katılamadığını ifade etti. Teşekkür ederim bu duyarlılığından ötürü.

Milletvekilleri mazeretleri nedeni ile bayramlaşmaya katılamamışlardı. Tamam, ama Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ın dahi katıldığı bayramlaşma töreninde niye Efeler Belediye Meclis üyeleri bayramlaşmada yoktu. Şöyle bir bakındı, iki meclis üyesinden başkasını göremedim. Acaba ben görmedim mi diye birkaç partiliyi de sordum aldığım yanıt aynıydı. Ramazan Balcı ve Mehmet Vergili dışında katılan olmamıştı bayramlaşmaya. Efeler Belediye Meclisinde 17 meclis üyesi bulunan CHP’de örgütün bayramlaşmasına katılma nezaketi gösteren iki üye var, diğerleri nerede? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.