• 28 Nisan 2014, Pazartesi

Efe rahat kazandı

Son haftalarda oynana futbol ve alınan sonuçlara baktıkça daha bir hayıflanıyorum sezon başındaki yapılanmanın elimizden alıp götürdüklerini. İç sahada kaybedilen puanlar, deplasmandan getirilemeyen puanlar Aydınspor 1923’ün zirve hesapları ile başladığı sezonu iddiasız bir biçimde bitirmesinin nedene olduğu için hayıflanıyorum.

Turgutluspor karşısında ortaya konulan futbol ve alınan sonuç da sezonun nasıl boşa gittiğini bir kez daha anımsattı tribünleri dolduran bir avuç sporseveri.

Turgutlu maçı demişken, biraz maça değinelim. Siyah-beyazlılar maça etkili başladı. O agresif, rakibi bunaltan baskılı oyunu ile oyuna başladı. Her ne kadar ilk tehlikeyi, biraz da kaleci Ahmet’in bir anlık konsantrasyon eksikliği nedeni ile yaşanmış olsa da ilk tehlikeyi konuk ekip yarattı. Ancak orta alanda topa sahip olan, rakip kalede gol kovalayan ekip siyah-beyazlılardı ve aradıklarını da 27 ve 44. dakikalarda Umut Kaya’nın ayağından buldular.

İkinci yarıda da Sefa ve Murat’ın golleri ile maç 4-0 gibi farklı bir skorla tamamlandı.

Bu maçta hayıflanmalarımın yanında bir de anlayamadığım bir taraf var. Sözde siyah-beyazlı takıma gönül verenlerin iyi gün dostu olduklarına dair göstergeler. Tribünler takımın iddiasını kaybetmesinden buyana sürekli ivme kaybetti. Dün de o ivmenin zirve noktasına geldi ve tribünlerde nerede ise bin kadar bir taraftar maçı takip etmiş olması düşündürücü. Eğer Aydınspor 1923’ün taraftarı olduğunuzu söylüyorsanız bu takımın iç sahadaki maçlarında tribünleri doldurmalısınız. Taraftarlık, futbol sevgisi başarı üzerine kurgulu olmamalı. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
13 / 7 Açık
Yarın: 15/7 Çok bulutlu