• 28 Ekim 2017, Cumartesi

Her şey 2019 için

Son zamanlarda yaşananları anlayabilenler de var, anlamak istemeyenler de, anlayamayanlar da var. AKP’de yaşananları bir anlam verebilenler kadar, demokrasinin herhangi bir yerine oturtamayan ve anlam veremeyenlerde var.

AKP’de start verildi, önümüzdeki seçimlerde aday gösterilmeyecek olanlar koltukları boşaltıyor. Önce direnmiş olsalar da birer birer istifa ederek koltukları boşaltıyorlar. Aslında bu hiç de kolay olmuyor. Nerede ise çeyrek asırdır oturduğunuz koltuktan ayrılmak öyle kolay değildir. Hele bir daha o koltuğa oturma olasılığınızın bulunmuyor olması da ayrı bir durumdur.

İşin o tarafını bir kenara bırakalım şimdilik. Asıl odaklanmamız gereken konu 2019 seçimleri. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan yeni bir yol haritası belirledi. Bu haritaya göre yolda yanında olacakları ve olmayacakları da belirledi. Buna göre de istifası istenen, gayri demokratik bu davranışın altında yatan yerel seçimlerde bu illeri yeniden kazanmak ve bir dönem daha AKP’li belediye başkanları ile yönetebilmek.

İşte bütün mesele bu noktada odaklanıyor. Yeniden o illerde seçimi kazanmak istiyorsa adaylarını şimdiden halka tanıtmalı ve onların güvenlerini kazanmalarını sağlamalı. Bunu yapmanın tek yolu da mevcut başkanların koltuğu boşaltması ve 2019 adaylarının meclis içindeki yapılan seçim ile başkanlık koltuğuna oturmaları. Eğer seçime üç ay kala adaylarını seçmenin önüne çıkarırsa biliyor ki, seçmenin güvenini kazanamayabilir ve seçimler riske girebilir. O nedenledir ki, önümüzdeki bir yılı aşkın süre içerisinde yapılacak hizmet ve yatırımların yeni isimlerle yapılması ve toplumun güvenini şimdiden tesis edilmesi gerekmektedir. Bunun getirdiği sonuç da İstanbul ve Ankara başta olmak üzere bazı illerin belediye başkanlarının koltuğu boşaltmasından geçmektedir.

Anlayacağınız, AKP’de bugün yaşananların tek nedeni vardır; o da 2019 seçimlerinde Ankara ve İstanbul gibi illerin belediye başkanlıklarını yeniden kazanabilmek. İşin özü bu; her şey 2019 için…

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
33 / 17 Bulutlu
Yarın: 36/17 Parçalı bulutlu