• 28 Kasım 2013, Perşembe

AKP adayı kim olacak?

Aylardır bekleniyor; AKP’nin Aydın Bütünşehir adayı kim olacak diye. Siyasi kulislerin en merak edilen konularından biri durumunda AKP adayı.

Seçim öncesi böylesi bir merak uyandırmak AKP adına olumlu bir durum olarak değerlendirilebilir. AKP’nin konuşulması her daim gündemde kalması bakımından; ama madalyonun öbür yüzünde ise bu durumun olumlu olduğu kadar olumsuz yanları da olacaktır.

Geçtiğimiz günlerde AKP Genel Başkanı ve Başbakan parti grubunda yaptığı konuşmada beşi büyükşehir olmak üzere on ilin adaylarını açıkladı. Beklenti o gün Aydın’ın da açıklanması idi ama olmadı.

Şimdi beklenti bu Cuma günü Aydın Bütünşehir adayının Başbakan Erdoğan tarafından açıklanması. Aralık ayına girerken, yanı son dört yüze girerken AKP’nin hamle yapıp adayını açıklayacağı yönünde.

Açıklanacak isim tam bir sır gibi görünüyor. Kulislerde eski bakanlardan Cengiz Altınkaya, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Savaş, Aydın Milletvekili Mehmet Erdem’den birinin olacağı üzerinde duruluyor.

Yine AKP’ye yakın çevreler, Başbakan’ın Aydın’da sürekli olarak temas halinde olduğu isimler olduğu ve bu isimler ile istişare içerisinde olduğu vurgulanırken, bir sivil toplum örgütü başkanının da Bütünşehir adayı olabileceği ifade ediliyor.

Bir başka varsayım ise Aydın’ı kazanmak isteyen AKP Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan’ın güçlü bir ismi, bir bakanı Aydın Bütünşehir adayı olarak göstermesi olasılığı.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu