• 28 Kasım 2017, Salı

MHP kan kaybediyor

Siyasette taşlar yerinden oynuyor. Son on beş yıldır kanıksadığımız durumların dışına doğru bir hareketliliğin başladığını söylersek fazla abartmış olmayız. Özellikle siyasi yelpazenin sağ kanadında 2015 seçimlerinden bu yana yaşananlar bunu gösterdiğini söyleyebiliriz.

7 Haziran seçimlerinde alınan oy ve çıkarılan milletvekili sayısından memnun olmayan ve HDP ile eşit milletvekili çıkarmış olmaktan rahatsız olan MHP’lilerin olağanüstü kongre isteklerinin çeşitli varyasyonlar ve yöntemlerle bertaraf edilmesi MHP’ye aslında hiç de yaramamış görünüyor. Zira o günden bu yana bir biçimde MHP kan kaybediyor. Ya MHP Merkez Yönetimi, disiplinsizlik savı ile muhalifleri partiden ihraç ediyor, ya da partililer birer ikişer, hatta gruplar halinde partiden ayrılıyorlar ki, bu da MHP’nin kan kaybetmesine neden oluyor.

Bir de son günlerde ortaya çıkan eski MHP’li yeni İYİ Partili Meral Akşener ve arkadaşlarının hareketi var ki, MHP çevrelerinde iyiden iyiye kan kaybının yaşanacağı endişesini hakim kılmaya başlamış görünüyor.

Durum o kadar açık ve net görünüyor ki, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son zamanlarda önümüzdeki seçimlerde AK Parti ile ittifak yapmanın altyapısını şimdiden oluşturmaya çalışıyor, hatta ittifakların nasıl olacağı yönünde formüller ortaya atıyor. Bu da MHP cephesinde Akşener ve arkadaşlarının kurduğu İYİ Parti’nin ne kadar endişe yarattığının bir göstergesidir.

Bir başka gösterge de artık MHP liderinin konuşmalarının büyük bir bölümünü İYİ Parti ve onun mensuplarını yerden yere vurmaya çabaları. Mikrofonu her eline aldığında İYİ Parti ve mensuplarını hedef alan Bahçeli partisinin eriyişini durdurmaya çaba göstermektedir.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.