• 29 Mart 2013, Cuma

Çevre baskısı

Dünyaya geldiğimiz günden itibaren bir çevresel etki ile karşı karşıya kalıyoruz. Öncelikli olarak ilk oksijenin ciğerlerimize gitmesi için yediğimiz ilk tokat ile birlikte feryat figan merhaba diyoruz dünyaya.
Sonra yaşamın her alanında bir çevresel etki ile karşı karşıya kalıyoruz. Bir başka söyleme göre çevre baskısına maruz kalıyoruz. Kimileri buna mahalle baskısı da diyor. Çevresel baskı ile nasıl oturup, nasıl konuşacağımız dikte edilmeye çalışılıyor. Sonra ne yemeliyiz, ne yememeliyiz dikte ettirilmeye çalışılıyor.
Büyüdükçe bu çevre baskısı giderek daha büyük boyutlarda ve daha farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Çevre baskısına karşı durmaya çalıştıkça, başka başka baskılarla karşılaşıyoruz.
Her karşı duruş yeni bir baskı olarak dönüyor. Bir baskıdır sürüp gidiyor. Hiçbir baskıya maruz kalmadığını düşünen insanların bile kendi içsel baskıları nedeni ile baskı altında oldukları söylenebilir.
Şimdi önümüzde bir yerel seçim var. Bakın siz çevre baskısına. Yok efendim o bunu yaptı, yok efendim o şunu yapmadı gibi söylemler ile sizi kendi istedikleri yöne doğru çekmeye çalışan siyasiler ve onların yandaşları kapınızı aşındıracak. Hani beş yıldır kapınızdan içeri girmeyenler önümüzdeki süreçte kapınızı aşındırır olacaklar. Niye? Çevre baskısı yaratarak kendi istedikleri yere oy vermenizi sağlamak için.
Şimdiden hazırlanın çevre baskısı salvolarını savuşturmaya. Bugünden yarına başlar siyasilerin kapa aşındırmaları. Aslında sosyal medyada bu çoktan başladı da farkındalık gerek o kadar. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.