• 29 Nisan 2013, Pazartesi

Yazıklar olsun!

Yeni bir şampiyonluğu daha görmek nasip oldu. Aydın’da Aydın’ın takımı Aydınspor 1923’ün kısa dönemde üçüncü şampiyonluğunu görmek her futbolseverin kolay kolay yaşayabileceği mutluluklardan olmadığını düşünüyorum
Adıyamanspor karısında alınan bir puan ile bir hafta önce şampiyonluğunu matematiksel olarak ilan eden Aydınspor 1923 Cumartesi günü kendi seyircisi önünde sezonun son maçına şampiyon takım olarak çıktı. Maç öncesi Sivas 4. Eylülspor’lu futbolcuların Aydınspor’a 2. ligde başarı dilemesi ve stattaki üç bin kadar taraftarın konuk ekibi ayakta alkışlaması futbol sahalarında görmek istediğiniz dostluk örneklerinden biriydi.
Maç Aydınspor’un maçın sonlarında kalesinde gördüğü gol ile 0-1 konuk ekibin lehine bitse de kimsenin umurunda değildi. Zira şampiyonluk ipi çoktan göğüslenmiş, maç bitiminde şampiyonluk kutlamaları vardı.
Kutlamalar muhteşemdi. Futbolcuların üzerinde ‘Egenin Efesi Biziz’ yazılı tişörtler ile tek tek şeref tribünü önüne gelişi, taraftarların coşkulu alkışı görülmeye değer bir şölen gibiydi.
Üçüncü ligdeki ikinci sezonunda şampiyonluk ipini göğüsleyerek ikinci lige çıkan Aydınspor 1923’lü futbolcuları, yönetimi ve onlara desteğini esirgemeyenlere elde edilen şampiyonluktan ötürü kutluyorum.
Yazımın sonunda bir paragraf olarak da olsa futbol severlere değinmek istiyorum. Bir kentin takımı, ikinci lige çıkmış ve şampiyonluk kutlamaları yapılacak olan kendi evindeki son maçında 8-10 bin kişilik Adnan Menderes Stadının tribünlerini niye doldurmazlar? Her fırsatta gazetecilere ‘Aydınspor maçı ne oldu?’, ‘Aydınspor nasıl gidiyor’ gibi sorular soran ve Aydınspor 1923 ile ilgili, dahası futbol ile ilgili ve futbol sever olduklarını ifade edenler Cumartesi günü niye tribünlerdeki yerlerini almadılar?
Niye tribünlerde üç bin kadar seyirci vardı? Bu Aydın, bu Aydınlı futbol severler ne zaman bu tribünleri dolduracak?
Son cümle: Teşekkürler Aydınspor 1923, yazıklar olsun Aydın ve Aydınlı futbolseverler…

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı