• 29 Eylül 2014, Pazartesi

Umut var

Sezona sancılı giren Aydınspor 1923 kendi evinde oynadığı Tavşanlı Linyit karşısında aldığı dört farklı galibiyet ile sezonun ilk galibiyetini ve ilk puanlarını alırken oynadığı futbol ile de gelecek adına ışık verdi.

Siyah-beyazlılar topun kendilerinde olduğunda savunmada sadece stoperleri bırakıp bekleri ileri çıkaran, top rakipte iken de savunmayı döntleyen ve 4-1-4-1 sistemi ile dizilen bir takım görünümü verdi. Bu dizilişin top kendi olduğu zaman rakip alanda daha çabuk çoğalması ve tehlikeyi başlamadan önlem alması adına faydalı bir diziliş olarak görünse de, beklerin arkasına atılan toplarda stoperlerin fazlaca zorlanmasına neden olduğu da gözlemlendi. Bekler zamanında geriye dönemedikleri anlarda rakip açıklara geniş alanlar kalıyor.

Oyuna gelince; futbolcular dört haftalık yenilgiler ve kupadan elenmenin ardından kendilerini kanıtlamak ister bir görüntü içerisinde idi. Adeta biz aslında buyuz demeye çalışır bir hava ve hırs içerisinde mücadele ettiler.

Hırs ve istek ile birlikte mücadele ve yardımlaşma da sahada kendini gösterince iş sadece gol atmaya kalıyordu onu da dört gol atarak yerine getirdiler. Bu hırslarını biraz da organize olabilme yönündü ilerleme kaydetmelerini de eklediklerinde galibiyetler peş peşe gelecek ve hızla üst sıralara doğru bir tırmanış gerçekleşecektir.

Tavşanlı Linyitspor karşısında izlediğim Aydınspor 1923 elde ettiği 4 farklı galibiyet ve ortaya koyduğu futbol ile gelecek için umut verdi. Işık yaktı. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı