• 30 Kasım 2013, Cumartesi

Projelerin yarışacağı bir seçim

Projeler birer ikişer ortaya çıkıyor. Adaylar ya da aday adayları seçildikleri taktirde Aydın’a ne kazandıracakları, ne gibi yatırımlar yapacakları konusunda kamuoyunu, diğer bir ifade ile seçmeni bilgilendirmeye başladı.

İlk olarak AKP’den Efeler Beledeyi Başkan aday adayı, eski başkan Hüseyin Aksu projelerinden bazılarını basınla, dolayısı ile de kamuoyu ile paylaştı. Aksu her zaman olduğu gibi, bir hayli proje hazırladığını ifade etti.

Bir diğer açıklama da önceki gün mevcut belediye başkanı ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özlem Çerçioğlu’ndan geldi. Projelerin dikkat çekenleri arasında hiç kuşku yok ki, transit geçişte şehir içi trafiğini rahatlatması düşünülen battı çıktılar.

Onun dışında konferans ve nikah salonu ile iş merkezi projesi de dikkat çekecek projelerden biri olarak değerlendirilebilir. Tabi spor camiasının merakla beklediği Zeybek Arena projesi var.

Biri Efeler Belediyesi Başkan aday adayı, diğeri büyükşehir belediyesi bakan adayı olmak üzere proje bazında seçmenin karşısına çıkan iki isim var. Diğer adayların da projelerini önümüzdeki günlerde açıklamaları olasıdır. Tabi ondan önce hükümet partisi AKP’nin büyükşehir adayının kim olacağı sorusu yanıt bulacak ve sonrasında o adayın projelerini kamuoyu ile paylaşması gündeme gelecektir.

Dememiz o ki, bu seçim gerçekten projelerin yarıştığı bir seçim olmalı. Öyle klasik ‘sen onu yapamadın, bunu yapamadın; ben senden daha iyi yaparım, Aydın’ı geleceğe taşırım’ gibi söylemlerden çok, adayları projeleri ile gündemde yer bulmaları ve projeleri ile oy istemeleri gerektiğini düşünüyorum.

Projeler yarıştığı seçimden Aydın her zamankinden daha kazançlı çıkacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı