• 30 Aralık 2017, Cumartesi

Özgürlük

Özgürlük uğruna ne canlar düştü toprağa, daha nicelerinin düşeceği de kesin değil mi, bu emperyalist düzende?

Bakın hemen sınırlarımızın ötesine yıllardır binlerce can toprağa düşmedi mi özgürlük için? İşin en acı yanı da emperyalist güçlerin ülke sınırlarından içeri girerken ÖZGÜRLÜK ve DEMOKRASİ söylemleri ile insanların duygularına dokunup daha sonra da en özgür olmayan en demokratik olmayan bir ülke yarattıkları da yakın geçmişimizde tanık olduklarımız arasında değil mi?

Irak’ta yapılanlar, Irak’ın ardından ARAP BAHARI adı altında başlatılan sokak hareketleri ve devrilen yönetimler ve yerine kurulan antidemokratik yönetimler de hep özgürlük adı altında gerçekleştirilen emperyalizmin bir oyunu değil mi?

Mısır’da, Tunus’ta yaşananları anımsadığımızda hemen hepsinin arkasındaki yönetmen de aynı yönetmen. Sahneye koyduğu oyun hep ÖZGÜRLÜK ve DEMOKRASİ oyunu. Bu oyunun oyuncuları bol. Diktatörler var olduğu sürece emperyalist yönetmenler de ÖZGÜRLÜK oyununu sahneye koyarken hiç de oyuncu sıkıntısına düşmüyor.

Yılın son günlerinde belki biraz düşündüren bir tablo çiziyorum, ancak istedim ki, 2017’nin son günlerinde böyle bir dip notu tarihin tozlu rafları arasına bırakayım. Umarım ülkemizde de kendi güçlerini ebedileştirmek için anti demokratik yollara tenessül edenler ÖZGÜRLÜK’lerin bir kez yitirildiğinde tekrar kazanılmasının kolay olmadığı gerçeğini görebilirler.

Hepimine, barış ve huzur dolu özgür bir gelecek dileği ile mutlu yıllar dilerim.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu