• 31 Mart 2014, Pazartesi

Beklenen sonuç

Demokrasinin olmazsa olmazı seçimler yapıldı. Bu seçim daha önceki yazılarımızda da ifade ettiğimiz gibi yerel yöneticilerin belirleneceği seçimler idi. Dün sabah saatlerinden itibaren yoğun bir ilgi gösteren vatandaşlar sandık başına giderek demokratik haklarını kullandılar ve oylarını verdiler.

Bu seçimin Aydın özelinde ayrı bir önemi vardı. Aydın bu seçimde ilkleri yaşadı. Çıkarılan yasa ile bütünşehir statüsü kazanan Aydın, bu seçimde ilk kez Büyükşehir belediye başkanı seçti. Bu ilkle de kalmadı, yıllardır Merkez ilçe olarak adlandırılan ve yerel yönetim seçimlerinde Aydın Belediye Başkanı seçiyordu, ama bu kez Efeler Belediye başkanı seçti. Yanı Aydın ilinin Efeler diye bir ilçesi oldu.

Aylar süren seçim kampanyası sonrasında artık her şey vatandaşa kalmıştı. Vatandaş artık son kararı verecekti ve kullandığı oylar ile kararını verdi, önümüzdeki beş yıl için yerel yönetimde yetkiyi veriyorum dedi.

Vatandaş tercihini yaptı. Artık bundan sonra aylardır süren seçim kampanyalarındaki kavga ve gürültünün yerine, karalama ve kötüleme kampanyalarının yerine artık birlikte hareket ederek Aydın’ı bugünden bir adın daha ileri götürme zamanı.

Önümüzde önemli bir süreç var. İlk etapta Efeler Belediyesi’nin yapılandırılması çalışması var. Burada iktidarı ve muhalefeti ile birlikte hareket ederek Efeler Belediyesi’nin yapılanma çalışmalarının en hızlı bir biçimde tamamlanıp, ivedilikle hizmet üretme sürecine geçilmesini sağlamak gerekiyor.

Seçim sonuçları Aydın özelinde benim açımdan bir sürpriz doğurmadı. Sandığın başına gidildiğinde beklentiler ne ise sandıktan çıkan da o oldu. Yani Aydın’da beklenen sonuç elde edildi. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.