• 1 Temmuz 2017, Cumartesi

Mülakat sistemi

Son zamanlarda öğretmen alımlarında mülakat yönetimi uygulanıyor.

Gayet tarafsız bir şekilde hazırlanmış sorular soruluyor. Güya Fetö’cüleri eleyecekler!

Sorulardan biri şu;

15 Temmuz gecesi neredeydin?

Adam evimdeyim diyorsa elendi. O zaman Cumhurbaşkanı’nın çağrısına uymamış oluyor. Mesela ben o gece Kuşadası’ndaki yazlıktan gece geç saatlerde Atatürk Kent Meydanı’na geldim fakat o gece “Meydan”a gelenlerden bir çok Fetöcü vardı ve daha sonra onlardan bazıları tutuklandı, ihraç edildi.

Demek ki o gece oraya gelmekle Cumhurbaşkanı’nın çağrısına uymakla kalmıyorsunuz! Fetöcülerin en iyi yaptıkları şey olan Takiyye’nin alasını da görüyorsunuz.

Ne olursa olsun objektif kriterleri olmayan mülakat yolu ile öğretmen alımı yapılmaz.

Senin öğretmenlik için girdiğim sınavda yeterlilik sınavı deniyordu, bu sınavı geçenler atanıyordu. Ayrıca hakkımızda güvenlik soruşturması yapılıyordu. Mesela ben güvenlik soruşturması yüzünden dokuz ay kadar geç atandım.

Bence öncelikle öğretmenlik eğitimi mutlaka geliştirilmeli, hizmet içi eğitimlere ağırlık verilmeli.

Mesela şimdi okullar kapandıktan sonra eğitim seminerleri yapılıyor. Burnumuzun dibinde Adnan Menderes Üniversitesi var. Bu üniversitenin Eğitim, Fen ve Edebiyat fakülteleri var. Bunlardan neden yararlanılmıyor?

Yeni eğitim öğretim teknikleri hakkında Kültür Sarayı’nda yada okulların, Halk Eğitim’in salonlarında eğitim seminerleri yapılmalıdır.

Düşünün bir okulda otuz yıl görev yapıyorsunuz. Bilgilerinizin çoğu 30 yıldan daha eski. Yeni eğitim metot ve tekniklerine ihtiyaç var. Atamalarda liyakat esas olmalıdır. Devletin temeli adalettir. Adaletin temeli ise eşitliktir, liyakattir.

Şu torpili adam kayırmayı bitirmezsek asla devletin güçlü olması mümkün değildir.

Sonra Müslümanız diye geçiniyoruz. Başkasının hakkını yemek mi Müslümanlık?

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.