• 2 Aralık 2017, Cumartesi

AYDIN SİYASETİ

Aydın’da siyaset ciddi bir değişimden geçiyor. AK Parti ve İYİ Parti’de eski milletvekilleri şimdi il başkanlığına getirildiler. Nasıl iyi futbol, iyi futbolcularla oynanıyorsa, kaliteli siyaset de iyi siyasetçilerle yapılır.

 

İktidar partisinde il başkanları iki dönemdir başarılı olamadılar. Çünkü; Aydın’da siyaset yapacak olan yöneticiler birincisi cemaat adamı değil, cemiyet adamı olmalıdır. Bulvarda yürüdüğü zaman en az beş on kişi ile selamlaşmalı, esnafı ziyaret edip hayırlı işler diyebilmeli ve dokunabilmelidir.

 

İkincisi Aydın’da il ve ilçe yönetimleri oluşturulurken, Aydın’ın insan yapısına uygun insanlar tercih edilmelidir. Sadece cami avlusu siyaseti ile başarı yakalanmaz.

 

Üçüncüsü Aydın’da çevresi olan insanlardan yönetim oluşturulmalı ki bu sayede hatır gönül ilişkisi ile de oy toplanabilsin.

 

Dördüncüsü il ve ilçe yönetimlerine gelenler kendilerini üstün görmemeli, kendi tabanlarına tepeden bakmamalıdır.

 

Beşincisi İl yöneticileri, ilçe ve mahalle yöneticilerini onure etmeli, ilçeler ve mahallelerle ilgili kararlarda ilçe ve mahalle yönetimlerinin görüşlerini almalıdır.

 

Altıncısı milletvekilleri hem kendi aralarında hem de il ve ilçe yönetimleri ile uyumlu olmalı, aralarında sevgi ve saygı olmalıdır.

 

Anlattığımız noktalar hem iktidar partileri hem de muhalefet partileri için geçerlidir. Kısır siyasi çekişmeler Aydın’a hiçbir şey kazandırmıyor.

 

Aydın, Türkiye bütçesine ciddi katma değer sağlarken, aldığı hizmetler yaptığı katkıların çok altında kalmaktadır. 100-200 bin nüfuslu şehirlere havaalanları yapılırken, havaalanı olduğu halde Aydın’daki hizmete açılamıyor.

 

Türkiye’nin bir çok iline statlar, adliye sarayları yapılırken, Aydın bu hizmetlerden mahrum kalıyor.

 

Halbuki Aydın, tarım, turizm ve hatta enerji kaynakları ile Türkiye ekonomisine çok ciddi katkılar sağlıyor. Ama hak ettiği hizmetleri alamıyor.

 

Şöyle deniyor; Eğer Aydın’da iktidar partisi yerel yönetimde iktidara gelse, 5-6 milletvekili çıkarsa daha çok hizmet alır. Bence bu düşünce en büyük siyasi ahlaksızlık ve şantajdır.

 

Önce hizmet gelsin, sonra oyları alsın, olmaz mı? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu