• 7 Temmuz 2018, Cumartesi

TOPLUMSAL PATLAMA

Ülkemizde meydana gelen çocuk cinayetleri, çocuk tecavüzleri, hayvanlara yapılan işkenceler o kadar çoğaldı ki, inşallah sıradan vakalar durumuna gelmez.

Münevver Karabulut, Özgecan Aslan, Leyla, Eylül… Daha niceleri hunharca katledildiler. Kadın cinayetleri, sağlık çalışanlarına ve öğretmenlere de uygulanan şiddeti de sayarsanız, bu durum toplumsal cinnete benziyor.

Bu olayları gerekçe göstererek idam çığırtkanlığı yapmak ayrı bir dert. Tabii ki bu olayların faillerine en ağır cezalar verilsin ancak; idamı geri getirirseniz bu cezanın başka amaçlar içinde kullanılabileceği ortadadır.

İdamı geri getirirseniz Fetöcüleri asla iade etmezler. Diyeceksiniz zaten etmiyorlar, bu durumda iade etmeyenlere koz verirsiniz. Sonra bu cezayı, daha 10 yıl önce kaldırdılar. Bence hiçbir şekilde aftan yararlanmayacak şekilde ömür boyu( tecritte hücre) cezası verilsin ki, idamla kurtulmasınlar.

Duygusal bir milletiz biz. Hemen galeyana gelmeye hazırız. Hâlbuki bu tip olayların nedenleri araştırılmalı, önleyici tedbirler alınmalı, psikolojik ve sosyolojik analizleri yapılmalı.

Tarikat yurtları ve okullarında çocuklar, kız ve erkek ayrı ayrı sınıflarda okuyorlar. Kızlar cinsel obje olarak görülüyor daha küçücük yaşlarda. Küçük yaşta yapılan evlilikler doğal karşılanıyor ve hatta 18 yaşından küçük kızların mahkeme kararı ile yaşları büyütülerek evlenmeleri sağlanıyor.

Türkiye’de ‘ Devrim Kanunları’ olarak bilinen kanunlardan Tevhid-i Tedrisat Kanunu ile kız–erkek karma ve bilimsel, çağdaş eğitim zorunlu olduğu halde maalesef savcılarımız, hakimlerimiz bu kanunların uygulanması konusunda pek bir şey yapmıyorlar!

Aladağ’da diri diri yakılan 12 çocuk, eğer başka bir kuruma ait olsaydı, sonucu böyle mi olurdu? Bu olayda Leyla ve Eylül ya da Özgecan kadar önemli değil mi?

Ahlak ve namusu sadece kadın cinselliği olarak görürseniz, sonuçları maalesef kötü olur.

Sivas Madımak Oteli’nde yananlar, yüzlerce kişinin önünde olmadı mı ? Hala suçluları cezalandırılmış değil?

Aladağ’da yananlar, Leylalar, Eylüller hala içimizi yakıyor.

Yanan insanlık! Yanan yürekler! 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
10 / 0 Açık
Yarın: 13/7 Aralıklı gökgürültülü yağış