• 8 Nisan 2017, Cumartesi

İnsan Düşünüyor da…

Atina’da ünlü düşünür SOKRATES siyasette ahlakı savunur ve bu yüzden yönetenleri ahlaklı ve adaletli olmaları yönünde eleştirir.

Yönetenlerin buna tepkisi sert olur ve SOKRATES ’e idam cezası verirler. Bunu duyan karısı “bey bey seni haksız yere idam edecekler,” der.

Sokrates’in cevabı şu olur:‘’Hanım, haklı yere idam edilseydim daha mı iyi olurdu?”

Günümüze ve ülkemize getirirsek insanlar, doğruları söylemekten korkar olmuş, hatta haksız ve yanlış şeyleri dahi doğru diye savunur olmuş.

Bizzat şahit olduğum bir olayı anlatayım. 2014 seçimleriydi. Cumhurbaşkanı Aydın’a gelecek, geliş saati olarak saat 19.00 bildirilmiş. Bunun üzerine Aydın’da çeşitli kamu kurumlarında sözleşmeli olarak çalışanlardan mitinge katılmaları istenmiş. Cumhurbaşkanı’nın gelişi gecikiyor, miting gece 11.00’leri buluyor. Okumuş eğitimli bir arkadaşla bunun çok kötü olduğunu ve hatta ters tepebileceğini, yani bana bunu yaptırsalar asla onlara oy vermeyeceğimi söyledim. O da şunu söyledi. “Tabi gidecekler. Onlara o işi veren o. Ne derse yapacaklar tabii” dedi. Başımdan soğuk sular döküldü adeta. Ne demek yani verdiği alt tarafı asgari ücret! Köle mi bu insanlar? Sonra maaşları cebinden mi veriyor? Sonuçta senin benim vergilerimle, yani milletin parasıyla çalıştırılıyor.

Bence işin kötü tarafı bu yanlışı eleştireceği yerde bazı insanların savunması… 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.