• 14 Nisan 2018, Cumartesi

KULAKLARIMA İNANAMADIM!!

Geçenlerde Sayın Cumhurbaşkanı, Aydın’a geldi, kongreye katıldı.

Yollarda güvenlik tedbirleri bir gün önceden alınmaya başladı.

Trafik felç oldu. Hadi ayda yılda bir Cumhurbaşkanımız geliyor, tabi ki zorluklarına katlanacağız ama alınan tedbirler, insanları bu tip şeylerden soğutabilir.

 

Neyse…

Bende o gün Çarşamba Pazarı’nın oralarda Cumhurbaşkanını karşılamak için yol kenarında beklerken, Muğla’dan gelen bir polis arkadaş ile sohbete daldım.

 

Polis arkadaş Cumhurbaşkanını çok seviyor, belli. Hatta Atatürk’ten de büyük olduğunu söyledi. Ne var bunda? Diyeceksiniz. Haklısınız, sorun yok.

 

Devamında söylediklerini duyunca, başımdan soğuk sular dökülür gibi oldu. Şöyle diyor; Gazi Mustafa Kemal hiçbir şey yapmamış! Kurtuluş Savaşı olmamış! İngilizler ülkeyi elleriyle teslim etmişler!

 

Bunları o kadar inanarak söylüyor ki, sorun çıkmasın diye cevap vermedim. Uzun uzun anlatacak yeri ve zamanı değildi. Ama bu ve benzeri düşünceleri savunan hem de okumuş, üniversite bitirmiş insanları gördüm, duydum.

Bu durumda Mondros Ateşkesi imzalanmamış, ülke işgal edilmemiş, Yunan Ordusu, Fransa, İngiltere, İtalya işgallere katılmamış, Ermeniler ve Rumlar katliamlar yapmamış oluyorlar.

 

İstiklal Harbinde, İnönü Savaşları, Sakarya ve Başkomutanlık Meydan Savaşları yapılmamış, binlerce gazi ve şehidimiz yok öyle mi? Gazilerimiz ve Şehitlerimizin kemikleri sızlamıştır!

 

İngiliz Muhipleri Cemiyeti’nde Sait Molla yok mu? İslam Teali Cemiyeti, Şeyhülislam Dürrizade Efendi, Mustafa Kemal ve arkadaşlarının katli fetvasını vermedi mi?

Kurtuluş savaşı sırasında şehitlerin çoğu, ayaklanmalarda hayatını kaybetmiştir. Bu ayaklanmaları çıkaranlar hep dini alet etmişlerdir.

Çanakkale Savaşları’nda İngilizleri, Fransızları yenen Mustafa Kemal ve Mehmetçiklerimiz değil mi? Yoksa İngilizlere ait Malaya zırhlısına binip, İngiltere’ye sığınan Mustafa Kemal Paşa mı?

 

Sen güneşi görmüyorsan, güneşin suçu ne?

 

Tüm Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş yılını kutluyoruz. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Parçalı bulutlu
Yarın: 15/12 Sağanak yağışlı