• 16 Aralık 2017, Cumartesi

Kudüs

Üç semavi dinin de kutsal saydığı şehir.

Müslümanlar için kutsallığı Hz. Muhammed’in Miraç’a Mescid’i Aksa’dan yükseldiğine inanılmasından ve bu nedenle ilk kıble sayılmasından dolayıdır.

Hristiyanlar için Hz. İsa’nın Kudüs’te Kamame köyünde doğduğuna inanılması, Hz. İsa’nın Mesih olarak Kudüs’te dünyaya dönüleceğine inanılmasından dolayı kutsaldır.

Yahudiler için Hz. Süleyman tapınağının ve ağlama duvarının Kudüs’te olmasından dolayı kutsal kabul edilir. Ayrıca kutsal sandığın Mescid-i Aksa’nın altında olduğuna inanan Yahudiler bu alanda kazılar yapmaktadırlar. Bu durum Mescid-i Aksa’ya zarar verecek düzeye doğru gitmektedir.

Kudüs ve Filistin, Hz. Ömer döneminde İslam topraklarına katılmıştır. Yaklaşık 500 yıl Müslümanların egemenliğinde kalmış daha sonra Haçlı Seferleri sırasında Kudüs, Haçlıların eline geçmiş ve burada bir Latin Krallığı kurulmuştur. Ancak 1187 Hıttin Savaşı ile Eyyübi hükümdarı tarafından tekrar fethedilmiş ve Müslüman hakimiyetine girmiştir. Daha sonra Eyyübbi Devleti yıkılmış, yerine kurulan Memlük Türk Devleti topraklarına katılmıştır. Ki Memlük Devleti’nin resmi adı Devlet-i Türkiyye’dir.

1516 Mercidabık Savaşı sonunda Yavuz Sultan Selim döneminde Filistin, Suriye, Kudüs Osmanlı Türk egemenliğine girmiş ve bu egemenlik 1917’ye kadar sürmüştür.

Kudüs’te Katolik Latin Krallığı döneminde tarihin en kanlı katliamları yapılmıştır. Haçlı Seferleri’ne katılan bir papaz şöyle anlatır;

Kudüs sokaklarında akan kan atlarımızın dizlerine kadar gelmektedir” der.

1882’de Mısır, İngilizlerin işgaline girdiğinde ve I. Dünya Savaşı devem ederken, İngilizler Araplara bağımsızlık vaat eder. Ayrıca Türkler halifeliği Araplar’dan zorla aldı ve Arapların geri kalması Türkler yüzündendir, propagandalarını yapar.

Bu propagandalar Araplar üzerinde maalesef etkili olmuş, Türklere karşı ayaklanmışlardır.

Amaç Türklerle, Arapların arasını açmak, birbirine düşman etmektir. (Mesela bizde siyah renkli köpeklere hep Arap ismi takılması bu yüzdendir)

İngilizlerin, Araplara bağımsızlık vaatlerinin yalan olduğu gizli anlaşmaların açıklanması ve Arap ülkelerinin İngiltere, Fransa ve İtalya tarafından işgal edilmesi ile ortaya çıkmıştır. ABD’deki başkanlar Evangelisttir. George Bush 2001’de Irak işgalini haçlı seferi demişti.

George W. Bush da, Donald Trump da Evangelist’tir.

Evangelizm, Hristiyan-Yahudi birliğini amaçlar. Masonik bir yapıdır.

Son söz: ABD’nin 2001’de başladığı Ortadoğu’ya, İslam’a başlattığı Haçlı Seferleri en acımasız bicimde sürüyor.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
10 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Aralıklı gökgürültülü yağış