• 17 Şubat 2018, Cumartesi

AFRİN OPERASYONU

Öncelikle bu operasyon esnasında canlarını vatana feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu operasyonda yaralanan gazilerimize acil şifalar temenni ediyorum.

Afrin’de ordumuz terörle mücadele ediyor. Nizami ordu, asimetrik gayrinizami bir mücadele yürütüyor. Yani; ordumuzun karşısında üniformalı bir ordu yok, dolayısıyla karşı taraftan öldürülen terör unsurlarıdır. Bu bir savaş değildir. Savaş, ordular arasında olur. Türk ordusunun karşısındaki bir ordu değil, ABD taşeronu terör grubudur.

Bundan 10-11 yıl kadar önce Metal Fırtına kitabını yazanlar, Türk-Amerikan Savaşından söz eden bir senaryo oluşturmuşlardı. O tarihte bu senaryonun gerçek olabileceğini kimse inanmıyordu. Ama şu anda PKK-PYD ile yapılan mücadele tam bir vekalet savaşıdır.

Görünürde PKK-PYD ile mücadele ediliyor ama gerçekte ABD ile mücadele ediliyor.

Yalnız ABD bu defa sert kayaya çarptı. Türkiye’yi Suriye ve ya Irak zannetmesinler. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletiyle vatanıyla bölünmez bir bütündür.

Orta Doğuda iki millet Türkler ve İranlılar dünyanın en köklü ve eski milletlerindendir. Öyle Araplar gibi aşiret ve mezhepçilik anlayışının egemen olmadığı iki millet Türkler ve İranlılardır.

ABD, Irak’ı işgal ederken Arap aşiretlerini satın aldı. Böylece Irak’ta ciddi bir direnişle karşılaşmadı. Ayrıca Irak’ta Fetöcülere benzer bir yapı vardı.

15 Temmuz’da Türkiye’yi ABD’ye altın tepside teslim etmek isteyen Fetöcülerin bu girişimi Türk Milletinin direnmesi ile engellendi.

Bu yüzden mutlaka bu tip tarikat yapılarının devlete, orduya sızmasına izin verilmemelidir. Eğer bugün Türkiye de milli birlik ve beraberlik korunmak isteniyorsa laiklik ilkesi mutlaka korunmalıdır.

Laiklik, bütün din ve inançların güvencesidir. Bizi birleştiren değerlere sahip çıkmalıyız. Nedir bu değerler?

Vatan, bayrak, İstiklal Marşı, Atatürk’tür.

Ayrıca devletiniz varsa tapunuz vardır.

Allah, devletimizi, vatanımızı, milletimizi ve Mehmetçiğimizi korusun. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu