• 25 Kasım 2017, Cumartesi

ABDEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜ

Terör, gayri nizami bir savaş türüdür. Terör örgütleri hangi ülkelerde, nasıl ortaya çıktığına bir bakmak gerek.

Örneğin ABD, Afganistan’ı işgal ediyor. Orada El Kaide ve Taliban çıkıyor. Yine ABD, Irak’ı işgal ediyor. Orada DAEŞ ortaya çıkıyor!

Ne tesadüf değil mi?

DEAŞ, Ortadoğu’da kuruluyor ama hep Müslümanlara saldırıyor! İsrail’e en ufak bir saldırı yok! Cihatçı John palavra! Kafa kesmeler tamamen stüdyoda video çekimi!

Türkiye IŞİD yanlısı gösterilmek isteniyor ama PKK-YPG gibi terör örgütleri güya IŞİD ile savaşıyor gibi batı kamuoyuna sunuluyor! PKK’ya sempati kazandırılıyor.

Meşhur KOBANİ olayları... Güya sınırlarımızda geçen Peşmerge ve YPG-PKK militanları, kobaniyi kurtardı!

Gördük işte Rakka’da yapılan anlaşmayı. PKK-YPG-ve ABD, DAEŞ militanlarının Rakka’dan güvenli bir şekilde çıkması için anlaşma yapıyorlar.

PKK, HDP, YPG tamamen ABD’nin güdümünde hareket ediyor ve silahlandırılıyor. Kuzey Irak’ta Barzani gaza getiriliyor.

ABD’nin amacı Türkiye ile iyi ilişkiler kuran Kuzey Irak bölgesel yönetimini ekarte ederek yerine tamamen kendi güdümündeki PKK, YPG güçleri getirmektir. Referandum bir oyundu.

3500-4000 Tıra yakın silah YPG ve PKK’ya boşuna gönderilmiyor. Kuzey Irak ve Suriye’nin kuzeyinde ABD’nin ve İsrail’in güdümünde bir devlet kurdurarak Türkiye’nin güneyindeki Arap ülkeleri ile ilişkilerini kesmek amaçlanıyor. Ayrıca Türkiye’yi İsrail’e daha muhtaç hale getirmek isteniyor.

Nasıl Türkiye ile Mısır arasında ilişkiler kesilince Kuzey Afrika ülkeleri ile ilişkilerimiz büyük ölçüde kesildiyse aynı şeyi Kuzey Irak ve Kuzey Suriye üzerinden yapmak istiyorlar.

Düşünsenize Mısır, Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi ile ortak tatbikat yapıyorlar.

Bunun da yönetmeni ABD!

Bütün bunlara karşı ne yapmalıyız?

Birincisi ABD ve AB ile ilişkileri yeniden diplomasi ile düzeltmeliyiz. Çünkü bu alanlar yıllarca fetöcülere bırakıldı. Bir an önce diplomatik taarruza geçmeliyiz.

İkincisi ülkemizde milli birlik ve beraberliği sağlamaya yönelik adımlar atılmalı, Atatürk’e yaklaşma bu yönde olumlu ama hala camileri ahıra çevirmeden söz ederek ve İsmet Paşa ve Lozan’ı eleştirerek giderseniz OLMAZ.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
22 / 14 Parçalı bulutlu
Yarın: 18/12 Gökgürültülü sağanak yağış