BÜTÜN ADIMLAR BİR HEDEFLE BAŞLAR

Hedeflerinize ulaşmak için yüzlerce binlerce yollardan geçersiniz. Yollar bazen dümdüz ve akıcı, bazen ise engebeli ve zorlu olabilir. Önemli olan siz hedeflerinize ne kadar bağlısınız, onlara ulaşmayı ne kadar çok istiyorsunuz? Zorluklar sizi yıldırıyor mu yoksa sizi daha çok mücadeleye teşvik mi ediyor?

Bir hedefe ulaşmak için öncelik olarak küçük küçük adımlar atmaya başlamalısınız. Hedefinizin konusu ya da hedefinizin boyutu ne olursa olsun ilk önce olması gereken başlayabilmek; yani o basit sandığınız minik adımlarınızdır. Attığınız küçük adımlara âşık olun. Unutmayın o küçük adımların sayesinde sonuca her geçen zamanda biraz daha yaklaşmış olacaksınız. Başlamaktan ve adım atmaktan korkmayın, hem unutmayın başlamak başarmanın yarısıdır.

Hedefe ulaşmanın tek bir yolu yoktur. Bütün yolları deneyin, bütün çabalarınızı sergileyin. Hayallerinize giden en iyi yolu siz biliyorsunuz ve bu yoldaki sorumluluklar size aittir. Unutmayın direksiyonda siz varsınız, bakalım direksiyona ne kadar hâkimsiniz? Engebeli yollarda direksiyonu bırakıp kaçıyor musunuz yoksa o yolu aşana kadar mücadeleye devam mı ediyorsunuz? Adımlarınızın boyutu o kadar da önemli değildir, önemli olan her gün sizi harekete geçirecek büyüklükte olup size heyecan vermesidir.

Hedef belirleme süreci boyunca sizler hayatın neresinde olduğunuzu tespit edeceksiniz, ayrıca bu süreç daha yükseklere çıkmanıza da yardımcı olacaktır. Bir hedef, insanların gelişmesi ve bu gelişimleri kontrol etmesi için önemlidir. Neyi başarmak istediğinizi ve nereye gitmek istediğinizi bilirseniz hayatınızı daha iyi bir şekilde planlayabilirsiniz. Belirlediğiniz hedefler sizi her geçen zamanda başarıya biraz daha motive edecektir. Kendinize olan güveninizin daha da arttığını göreceksiniz. Hayatınızdaki mucizeleri gerçekleştirmek sizin elinizde! Yeter ki isteyin, inanın ve mücadele edin. Hayatta amaçlarınızın olması sizi heyecanlandıracaktır ve amacınız olan hiçbir şeyden vazgeçmeyin lütfen.

Hedef belirleme alışkanlığını kazandıkça ve hedeflerinize ulaştıkça artan özgüveninizin farkına varacaksınız. Hayaller sınırsız, hayal kurmak ise serbesttir. Hedefleriniz hayalleriniz ile çıktığınız yollardan oluşur. Her saat her gün hayal kurup, hedef belirlemekte özgürsünüz. Bunları yaptıktan sonra tabii ki durup beklemeyeceksiniz mücadele etmeden kim nereye gelmiş ki! Bahanelerle ördüğün duvarları aşmanın tam zamanı! Hayallerine ve hedeflerine koş! Durup bekleme döneminde değil, mücadele dönemindesin. Belirlediğin hedefin hakkını olduğun yerde durarak veremezsin. Yoluna ara vermeden devam et. Savrulup gitmektense rotanız belli olsun ve dilerim ki büyük küçük fark etmeksizin atabildiğiniz o adımlarınız ile başladığınız hedefleriniz size en güzel kapıları açsın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
29 / 12 Açık
Yarın: 29/13 Güneşli