• 2 Ekim 2017, Pazartesi

İlgisiz kalan parklarımız

Parklarımız, bakımsızlıkları ile dikkat çekiyor. Vatandaşların özellikle de çocukların hoşça vakit geçirmesi için belediyelerimiz tarafından şehrimizin çeşitli yerlerine yapılan parklarımız, ne yazık ki içler acısı halde. Tabi ki parklarımızın tamamından bahsetmiyorum. İçlerinde güzel olanları da var.

Ancak son günlerde parklarımızın ne kadar kötü durumunda olduklarını ortaya koyan çok sayıda haber yapıldığına şahit oluyoruz.

Ülkemiz ve şehrimiz için önemli olan insanların isimlerini taşıyan bu parklarımız, yapılan haberler sayesinde kötü görüntülerinden kurtuluyor.

Nasıl mı? Otları uzayan ve oyun grupları bozulan, kısacası kullanılmaz hale gelen bu parklarımızın durumları haberlerle kamuoyuna yansıyor. Bunu, gazete veya diğer basın yayın araçlarında, gören belediye yetkilileri, hemen harekete geçip o parkların bakımını yapıyor. Parkların güzelleştirilmesi için illa haber mi yapılması gerekiyor. Belediyelerde, parkların denetimini yapacak görevliler yok mu? Düzenli olarak bakımı yapılan parklar, zaten her zaman vatandaşların kullanımına hazır olur. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
10 / 0 Açık
Yarın: 13/7 Aralıklı gökgürültülü yağış