• 9 Nisan 2018, Pazartesi

Gelin-damat bile güvenliğe takıldı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Nisan'da partisinin il kongresi için Aydın'ın Efeler İlçesi'ndeydi. Bunu, yoğun güvenlik önleminden dolayı hissetmeyen herhalde hiçbir vatandaş yoktur.

Cumhurbaşkanının geçeceği ve geçeceği düşünülen tüm yollar, trafiğe kapatıldı. Vatandaşlar, kongrenin düzenlendiği Atatürk Spor Salonu ve salonun önüne üstleri didik didik aranarak alındı. Bunlar olması gerekenlerdi. Ama güvenlik önlemi o kadar arttırılmıştı ki mutluluklarını Cumhurbaşkanı Erdoğan ile paylaşmak isteyen gelin ve damat bile kongre alanına alınmadı. Allah'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yolda gördüğü gelin ve damadın yanında makam aracıyla durarak kendilerini tebrik etti. Gelin-damat kadar şanslı olmayan sivil toplum örgütü başkan ve yöneticileri de vardı. Kongre alanına alınmayan yöneticiler ise evlerine geri gitti.

☆☆☆☆☆

Kongrede basın mensupları da görevlerini yapmakta oldukça zorlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongre salonunun bir ucunda kurulan sahnede, konuşmasını yaptı. Erdoğan’ı takip edecek basın mensupları için ise salonun diğer ucunda yer ayarlanmıştı. Arada oturan partililerin ayağa kalkmasından dolayı zaman zaman basın mensupları Erdoğan'ı bile göremedi. Ayrıca basın mensupları, akreditasyonlarını Aydın Valiliği’ne yaptırmalarına rağmen kongre salonu önüne alınmadı. Akreditasyon yapmanın ne anlamı kaldıysa artık?

☆☆☆☆☆

Saat 13.00'de yapılması planlanan kongre, yaklaşık 3 saat geçikmeyle başladı. Partililer ve vatandaşlar, beklemekten yoruldu. Saat 15.40 gibi kongreye katılan Erdoğan ise, yaklaşık 40 dakika konuşma yaptı, konuşmasının büyük bir kısmında da CHP'yi eleştirdi. Sözü Aydın'a getiren Cumhurbaşkanı, kentte bugüne kadar yaptıklarını ve daha önce defalarca müjde olarak açıklanan projelerin yapımına başlanacağını açıkladı. Şehir hastanesi, Aydın-Denizli Otoyolu gibi. Çıldır Havalimanı ile ilgili ümit veren Erdoğan, farklı proje olarak ise Antalya, Burdur, Denizli, Aydın, İzmir hızlı tren hattını söyledi. Bu projenin yapımına da 2023 yılında başlanacak. Haydi hayırlısı. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
13 / 7 Açık
Yarın: 15/7 Çok bulutlu