• 19 Şubat 2018, Pazartesi

Ünüvar'ın abi tavsiyeleri de olmazsa...

CHP, Aydın'da iktidar, elinde de Aydın Büyükşehir Belediyesi ve 9 ilçe belediyesini bulunduruyor. Aydın'da yerel seçimlerinin yanı sıra genel seçimlerde aldığı oylarla da CHP; AK Parti, MHP ve diğer partilere karşı üstünlüğünü kanıtlamış durumda.

Ancak gelin görün ki CHP'nin muhalefetten özellikle Büyük Belediyesi'ne gelen eleştirilere cevap verecek 'siyasetçi' bulunmakta büyük sıkıntı yaşadığı açıkça ortada.

Şöyle ki AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Mustafa Savaş ve Abdurrahman Öz, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve daha niceleri, zaman zaman Büyükşehir Belediyesi'ni ve Başkan Özlem Çerçioğlu'nu eleştiriyor.

Çerçioğlu, bu eleştirilere çok nadir şekilde cevap veriyor. O da bir yatırımın ya temel atma töreninde ya da açılış töreninde oluyor.

Ancak bu eleştirilere genellikle cevabın Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi ve Nazilli Belediye Meclisi Üyesi Necmettin Ünüvar'dan geldiğine şahit oluyoruz. Ünüvar da yaptığı basın açıklamalarında, eleştiriyi yapana başlıyor abi tavsiyelerini vermeye.

Sanki Aydın'da CHP'nin 3 milletvekili, bir il başkanı, 17 ilçe başkanı, 18 kadın kolları başkanı, 18 gençlik kolları başkanı ve yöneticileri yok. Bunca başkan yöneticinin arasına, partinin meclis üyelerini de dahil etmiyorum. Ünüvar'ın Aydın'da parti sözcülüğüne soyunması, siyasi taktik midir bilinmez ama bu durum CHP'nin Aydın'da zayıflığı olarak algılanıyor. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu