• 5 Ekim 2016, Çarşamba

Bir galibiyet ile lig bitmiyor

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta 5. hafta maçında Adnan Menderes Stadı’nda Aydınspor1923, Kırklarelispor'u 3-1 yenerek kötü gidişata şimdilik ‘dur’ dedi. Bu maçtaki galibiyet ile elde edilen üç puan çok ama çok önemliydi. Bundan sonraki maçlar öyle çok kolay olmayacak. Bu takımın Göksel hoca ile iki, üç maç daha bu hava ile gideceğini düşünüyorum.

 

Aydınspor 1923 takımının öyle üç puan aldığına bakmayın, bu sonuç Göksel hocanın bireysel çırpınışının sonucudur. Bu etkinin çok uzun süreceğini de sanmıyorum. Sözüm ona, Aydınspor 1923 kulübü basın sözcüsü (asıl başkan) kulübün ‘hocamızın arkasındayız’ sözleri geçmiş yılın kopyası gibi. Hoca ile yapılması düşünülen sözleşmeyi gelecek olan yönetimin tasarrufuna bırakmak sadece ve sadece söz cambazlığıdır. Bu söylem, sadece günü kurtarmaya yöneliktir. Aydınspor 1923 kulübü basın sözcüsü kulübün tek yetkili ismidir. Sezonun dördüncü haftasında hoca değişiyorsa, hocayı takıma getiren kadar hocanın yerine menajerlerle ortak transfer yapanlar da hatalıdır ve sorumludur.

Bu sorumluluğun arkasındakiler, basın karşısına çıkıp geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda yapılan yanlış ve hataları söyleme cesaretini göstermelidir.

Bu sezon yaşadıklarımız geçmiş sezonun tekrarıdır. Kulüpte basın sözcüsünün dışında da başkan'cıklar var. Onlarda takım içi dengelerle oynuyor, başka hocalarla görüşmeler, maça davetler gibi. Futbolcular da bunu biliyor. Bir kaç maç sonra Göksel hoca geçtiğimiz sezon yaşadıklarını, tekrar yaşarsa konuşma veya kendini savunma hakkı olmayacaktır. Çünkü mevcut düzeni çok iyi biliyor.

Göksel hocanın takıma gelişini doğru bulmayanlardanım. Bu düşüncem Göksel hocanın ne teknik adamlığı ne de şahsı ile ilgili değildir. Ama ortada yanlış bir işleyiş varsa da buna doğru diyemem.

Nasıl ki Göksel hoca geçen sezon altyapının başına bir proje olarak geldiyse ve benim gibi birçok kişinin olabildiğince buna destek verip, doğru bir yaklaşım olduğunu savunsak da, akabinde başlamadan biten bu yapılanmanın sorumlularından biri de kendisidir. Asıl diğer sorumlular mevcut basın sözcüsü ve kötü gidişatta sessiz olan Serpil Hamdi Tüzün'leri arayanlardır. Bir çiçek açtı diye bahar gelmez, bir galibiyet ile de lig bitmiyor. Umarım yanılırım ve Göksel hoca da, basın sözcüsü de, Aydınspor 1923 takım da başarılı olur.

Alt yapımı!!! oda ne ki??? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
28 / 10 Açık
Yarın: 30/12 Az bulutlu