YİNE DE BİR AVUÇ İYİ İNSAN (özcakır)

Öğleden sonra geç vakitlerde, akşamın biraz erken dakikalarında,

En sevdiğiniz birinden gelen ve adını ekranınızda gördüğünüz aramayı görünce telefonu açsanız, hemen açıp sizi, o sevdiğiniz yakınınızın aradığından emin olarak “alo” derseniz,

Ama karşıdan arayan ses, sizin arayanın kendi sesine benzemezse, size adınızla hitap ederek, kiminle görüştüğünü sorsa, ardından,  kendisini tanıtıp, “devlet hastanesinin Kardiyoloji servisinden arayan doktor”  olduğunu söylese, o an ne hissedersiniz..?
Babanızın, annenizin, kardeşinizin ya da bir yakınınızın en sevdiğinizin telefonundan sizin telefonunuz aranıyor, siz kimin telefon ettiğini biliyor sanıyorsunuz ve öyle olmuyor, bir başkası telefonda konuşuyor.

Hem de karşıdaki Kardiyoloji servisinde  doktor olduğunu söylüyor..!
Ya düşüp bayılırsınız, en azından o telefonun sahibi yakınınıza bir şey mi oldu diye telaşlanıp fenalaşırsınız.

İşte bunun aynısı başıma geldi geçenlerde.

Aydın devlet hastanesinin kardiyoloji servisinde rutin kontrolden geçtiğim bir muayene sırasında telefonumu poliklinik te unuttuğumu çok sonra fark ettim.

Diğer cep telefonumdan kaybolan telefonun aradım ancak devamlı meşguldü.

Akla ilk gelen, telefonu düşürdüğünüz ve birilerinin açık hattan devamlı konuştuğu..!
Ben böyle düşünüp canım sıkılmaya başladığında, eşimin telefonu çaldı. Cep telefonumun nerde olduğunu sordu. İşte o an telefonuma  iyi niyetli  birileri tarafından ulaşıldığına inandım.

Meğer ben doktorun odasında unuttuğum telefonumdan, yakınlarımı arayan doktorum, “ben doktorum” diye söze başlamasıyla, benim başıma bir şey geldiğini sanan evdekiler telaşlanması ve TV haberlerindeki gibi kaza mahallinde, kazazedenin çalan telefonuna ve arayanlara acı haberi veren polis veya doktor sanarak, telaşlanmaları elbette doğal bir tepkiydi.

Olay sonradan anlaşıldı ve mutlu sonla bitti şükür.

Hem benim telefon bulundu, hem de bana bir şey olmadığını evdekiler sonunda  anladı.

Sağ olsun poliklinikte unuttuğum telefonun rehberinden veya son arayanlardan, Aydın Devlet hastanesi kardiyoloji doktoru Mustafa İNÇ yakınlarıma ulaşmak istemiş ve en güzel yanı tıbbi sekreteri aracılığıyla, telefonumu eve kadar ulaştırmıştı.

İlk kez tanıştığım bir doktorun  bu ilgiyi ve düşünceyi göstermesi  açıkça iyi insanların hala var olduğunu gösterdi.

Bu nazik ve empatik düşüncesi ve nezaketi için Aydın Devlet hastanesi kardiyoloji doktoru Mustafa İNÇ ve tıbbi sekreteri hanımefendiye teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

İyi ki böyle insanlar var.

Sadece Hipokrat yeminine sadık hastalarına yardımcı ve yakından ilgili muayenesinin yanında kendisinden beklenenden fazlası ilgi ve yakınlık gösteren Sayın Aydın Devlet hastanesi kardiyoloji uzmanı Dr. Mustafa İNÇ ve tıbbi sekreteri hanımefendiye iyi insan örneği olarak sevgilerimi gönderiyorum.

***

Yerel siyaset kendi mecrasında devam etse de, sanat, kültür faaliyetleri ve sergiler devam ediyor.

Köşe yazılarıma konu olan tüm etkinlikleri hem izleyerek, hem de bildirerek, gezmenizi sağlamak üzere sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hafta başı Milli Aydın bankası Kültür merkezinde “KOMPLO TEORİSİ” adında resim sergisinde, farklı bir üslupla, Çağdaş resim sanatından örnekler sunuldu.

   

Oldukça ilginç ve objelerle resimlerin karışık aynı tabloda yer aldığı farklı teknik kullanılarak yapılan sergiyi her ne kadar seçim çalışmalarından yoğunluk olduğundan sadece Efeler Kültür Müdürü Yusuf kardeşimin yer aldığı açılışta Aydınlı sanatseverler bir araya geldiler.

Hayal dünyasının sınırlarını zorlayan eserlerde kolları zincire benzetilmiş ahtapotlar,  Minyatür fotoğraf karelerinin izlenebilmesi için bir büyüteçle sergilenen interaktif tablolar oldukça farklıydı.

Küratörlüğünü Fatih balcı ve Duygu Sabancılar’ın yaptığı sergide 28 sanatçının eserleri yer aldı. 18 Ocak’a kadar açık kalacak sergi sanatçı dostlarını bekliyor.

Hafta sonunda bir zaman ayırın ,özellikle çocuklarınızı sanatla buluşturun.

 

SÖZÜN ÖZÜ: RESİM SUSKUN BİR ŞİİR, ŞİİR DE KONUŞAN BİR RESİMDİR.


MEHMET ÖZÇAKIR

mehmetozcakir@hotmail.com

P.K:110 EFELER AYDIN

GSM : 0.505.8077828

 

 

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.